Uvjerljive pobjede kadeta i juniora

Kadeti bolji od Pešće, a juniori od Medveščaka

GORICA – MEDVEŠČAK  105:75  (23:26, 27:15, 22:17, 33:17)

I dok seniori Gorice disciplinirano provode vrijeme u samoizolaciji gorički parketi ipak ne miruju.

Juniori nastavljaju svoj pohod prema 1. ligi drugom uvjerljivom pobjedom u dva dana. Niti 18 sati  nakon jučerašnje utakmice, mladići Hanija Istanbulija danas su se suprotstavili ekipi Medveščaka. Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli sa 7 poena (2:9), ali nakon minute odmora mladi bikovi hvataju priključak. Međutim, krumpir tricom u zadnjoj sekundi gosti na mali odmor odlaze s 3 poena prednosti (23:26). Poslije jezikove juhe zbog propuha u obrani gorički košarkaši preuzimaju kontrolu i do kraja poluvremena odlaze na +9 (50:41). U nastavku se raspucao Frano Miloloža i prednost bikova samo se povećavala sve do konačnih +30 (105:75).

Vrijedna pobjeda za zlatnu generaciju koja je osvajala medalje na državnom nivou u kategoriji dječaka i  mlađih kadeta, a onda se razasula po raznim klubovima. Hani Istanbuli ponovo je okupio svoje bebe i najavljuje velike stvari. Prvi korak je proboj u 1. ligu, a za sada sve ide po planu.

Goricu je predvodio Frano Miloloža s 40 poena, a najboljeg pomagača imao je u Paolu Istanbuliju koji se zaustavio na 22 koša. Dvoznamekasti su još bili Stipe Sokol s 12 ubačaja i Mario Lacić s 10 koševa.

U redovima gostiju najefikasniji je bio Gatarić s 24 koša.

Sljedeći vikend pred mladim bikovima su dvije nove teške prepreke: Maksimir i Sesvete.

Gorica: Panza, Getz, Trefil 7, Maleš 2, Vukojević 4, Sokol 12, Miloloža 40, Logarušić, Istanbuli 22, Lacić 10, Brkušić 8. Trener: H.Istanbuli
Medveščak: Begović 4, Andabak 13, Skorić 5, Navratil 2, Barač 12, Ljubas 3, Brzović 6, Gatarić 24, Mikulić 6. Trener: H.Franić

Gorica – Pešća 66:34 (29:8, 12:6, 15:8, 10:12)

Prije juniora, rano jutros nastupili su i gorički kadeti koji su u 3. kolu dočekali ekipu Pešće. Pešća je došla s kapitalom od dvije visoke pobjede, ali i bez nekolicine igrača. Kako je i treneru Nikoli Piacunu nedostajalo nekoliko naših igrača bilo je pitanje tko će  bolje nadomjestiti one koji su izostali. Odgovor smo dobili u prvoj četvrtini koju mladi bikovi nošeni Ivanom Vukojevićem dobivaju 29:8.

U nastavku se raspucao i Petar Brzović pa pobjeda Gorice niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Konačnih 66:34 pokazuje da se rad na poboljšanju obrane itekako isplatio jer Gorica je u zadnje dvije utakmice primila ukupno 74 poena. U sljedećem kolu čeka nas teško gostovanje u Zapruđu pa će slika o trenutnoj kvaliteti ove ekipe biti malo bistrija.

Gorica: Brzović 17, Vukojević 15, Jurenić 10, Gadanac 10, Ninić 6, Stančić 4, Sliško 2, Haramustek 2, Pereković, Žigrović, Matić. Trener: Nikola Piacun

Pešća: Osmokrović 16, Mandić 8, Dorotić 5, Draštata 3, Zrilić 2, Brosig, Jambrečić, Vračević, Zadro, Mikelić. Trener: Đ. Zatezalo