Pobjede kadeta i dječaka U13

Danas su na parket istrčale dvije naše selekcije: kadeti i dječaci U13. Obje su zabilježile uvjerljive pobjede, kadeti gostujuću, a dječaci domaću.

Bosco Zagreb II 6 16 14 8 44
Gorica 23 23 23 21 90
15.11.2020.  22:46 22:44

Kadeti su u dvorani ŠSD Boško Božić Pepsi u Trnskom igrali protiv ekipe Bosco Zagreb II. Krenuli su agresivno igrači Nikole Piacuna i dobrom obranom dolazili do lakih poena u napadu pa je već nakon 5 minuta prednost bila 11:0, a prva četvrtina (23:6) je pokazala u kojem će smjeru ići ova utakmica.

Slično se nastavilo i u svim ostalim dionicama igre koje su mladi bikovi uvjerljivo priveli u svoju korist pa ne čudi konačnih 90:84. U sljedećem kolu Gorica dočekuje Dugo Selo i time će završiti prvi krug, a Goričani su trenutno treći s 4 pobjede i dva poraza.

Goricu su predvodili Petar Brzović s 19  i Marko Baričić s 18 poena. Dvoznamenkasti su još bili Jakov Ninić s 13 i Jakov Gadanac s 10 koševa.

Kod domaćih najveći je otpor pružio Ivan Nagy s 23 koša.

Bosco Zagreb II
Ivan Nagy 23, Mateo Držanić 5, Ivan Maznik 4, Luka Brkan 4, Berislav Maurović 2, Marko Prodanović 2, Roko Perica 2, Diego Kojundžić 2.
Gorica
Petar Brzović 19, Marko Baričić 18, Jakov Ninić 13, Jakov Gadanac 10, Ivan Vukojević 9, Andrej Mudrinić 8, Lovro Svetlošak 7, Ivan Jurenić 6, Antonio Lovrić 0, Maksimilijan Sliško 0, Vilim Dukarić 0, Ivan Žigrović 0.

Dječaci U13, 1. kolo:

Gorica – Cedevita junior II 54:31 (8:12, 15:8, 14:4, 17:7)

Dječaci U13 otvorili su svoje natjecanje utakmicom protiv Cedevite junior II. Poslije dobrog početka Gorice (5:0) gosti preuzimaju kontrolu i dobivaju prvu četvrtinu 12:8. Igrači trenera Josipa Ivankovića uzvraćaju u drugoj četvrtini koju nošeni Štimcem i Humom dobivaju 15:8 pa na veliki odmor odlaze s prednošću 23:20.

Početkom nastavka uz 6 koševa Graovca mladi bikovi rade seriju 11:0 kojom lome utakmicu. Gosti promašuju svih 6 slobodnjaka i Gorica dobiva ovu četvrtinu 14:4. U zadnjoj dionici prednost domaćih snaga se samo povećava sve do konačnih 54:31. Prva pobjeda u prvoj utakmici za naš pomladak.

Gorica: Štimac 17, Hum 13,  Graovac 12, Kozina 6, Kozina 2, Omerzo 2, Čačković 2, Kovačević, Barbarić, Sever, Marjan, Klepac

trener: Josip Ivanković