Udarnik- Karlovac 1919 1:1 (1:0)

3. HNL središte – 5. kolo

Udarnik nije uspio zabilježiti prvu pobjedu u prvenstvu iako je u Subotu igrao protiv suparnika koji u prva četiri kola nije osvojio ni boda. Karlovčani su iznenadili otvorenom igrom i bilo je jasno od početka da će svoje šanse za osvajanje bod(ov)a tražiti agresivnim pristupom i prodorima po bokovima. Domaćin je igrao nepovezano, lopta se po pravilu vraćala u zadnju liniju, nije bilo okomitih ubacivanja. Kurilovčani u 24. minuti ipak dolaze u vodstvo kada Mlinarić koristi nesporazum u obrani gostiju i sa 16 metara plasiranim udarcem pogađa bliži kut.

Početkom drugog poluvremena gosti u 47. minuti imaju veliku šansu za izjednačenje, ali Vučinić neometan iz čiste situacije sa 10 metara puca iznad vrata. U slijedećoj minuti na suprotnoj strani Šarić precizno gađa pod gredu za paradu vratara Turkalja i udarac iz kuta. Karlovac dolazi do zasluženog izjednačenja u 55. minuti kada Špelić na ubačaj Mišića iz prekida udarcem glavom šalje loptu u rašlje. Mišić je u 62. minuti zamalo doveo goste u vodstvo, ali njegov oštar udarac Feljan je paradom odbio u korner. U posljednjoj fazi susreta domaći su imali prigode u 74. (Barat) i 79. (Mlinarić), zicer je u 86. propustio realizirati Miličević, a Mlinarićev precizni udarac u donji kut u 88. minuti sjajno je obranio Turkalj.

Neodlučenim rezultatom i jednim osvojenim bodom Udarnik ne može biti zadovoljan, jer samo osvojena tri boda u prvih pet kola su mršava bilanca. Kurilovčani su tri puta gostovali (Stupnik 0:4, Maksimir 1:2, Vrapče 0:0) i dva puta poraženi, ali samo dva boda u dva susreta doma (HAŠK 2:2, Karlovac 1:1) su premalo. Treba ipak spomenuti da je siromašni igrački kadar Udarnika u utakmici kontra Karlovca dodatno bio oslabljen neigranjem kapetana Ante Radoša (tri žuta kartona), Tomislava Prekratića, Admira Hasanovića, Petra Nikolića (ozljede) i Brazilca De Oliveire (isključenje u 4. kolu).

Sutkinja: Silvija Makar (Zabok) 7. Pomoćnici: Mišel Mrkoci (Poznanovec) i Krešimir Sokolić (Novi Golubovec). Strijelci: 1:0 – Mlinarić (24), 1:1 – Špelić (55).

Udarnik: Tihomir Feljan 6.5, Luka Kapović 6, Robert Petravić 6, Josip Sokol 6 (od 75. Davor Miličević -), Borna Katanić 6, Slavko Barat 6 (od 86. Kristijan Arbanas -), Boris Matijević 6 (od 60. Ivan Šandor 6), Mijo Šarić 6, Stjepan Završki 6, Krešimir Gazilj 6.5, Josip Mlinarić 6.5. Trener: Senad Harambašić 6.

Karlovac1919: Nino Turkalj 6.5, Igor Konta 6, Marko Špelić 7, Ivo Begić 6, Matija Mišić 6.5, Nedjeljko Amić 6.5, Krunoslav Peretin 6, Sandi Hudorović 6.5, Antonio Magdić 6 (od 86. Toni Capan -), Nikola Vučinić 6 (od 69. Mirsad Mašinović -), Mirko Brkić 6 (od 58. Marijo Valentić 6). Trener: Mario Vrbanić 6.5.

Igrač utakmice: Marko Špelić.

(DJ)

Rezultati, redoslijed

05. kolo (14./15.09.2013.): Udarnik – Karlovac1919 1:1 (Mlinarić/), Dubrava (Zagreb) – Klas (Mičevec) 2:0, Stupnik – Špansko (Zagreb) 0:1, Maksimir – Libertas (Novska) 3:2, Bistra – Vrbovec, Dugo Selo – Trnje (Zagreb) 2:1, Zagorac (Krapina) – Vrapče (Zagreb) 0:1, HAŠK (Zagreb) – Samobor 1:1.

Redoslijed: 1. Maksimir 13 (5 4 1 0 12:7), 2. Stupnik 10 (5 3 1 1 11:3), 3. Vrbovec 10 (4 3 1 0 6:1), 4. Bistra 10 (4 3 1 0 7:3), 5. Dugo Selo 10 (5 3 1 1 7:3), 6. Dubrava 8 (5 2 2 1 6:6), 7. Špansko 7 (5 2 1 2 6:5), 8. Trnje 7 (5 2 1 2 6:5), 9. HAŠK 6 (5 1 3 1 7:6), 10. Vrapče 6 (5 1 3 1 4:4), 11. Zagorec 6 (5 2 0 3 4:6), 12. Libertas 4 (5 1 1 3 4:7), 13. Samobor 3 (5 0 3 2 5:9), 14. Udarnik 3 (5 0 3 2 4:9), 15. Klas 1 (5 0 1 4 2:9), 16. Karlovac1919 1 (5 0 1 4 2:10).