Prvi poraz Azene

DSC_0599

Odbojkašice Azene su nakon četiri uzastopne pobjede doživjele prvi prvenstveni poraz u susretu 5. kola protiv ekipe Kaštela DC. Gubitak bodova na domaćem parketu je iznenađenje, tim prije što početak susreta uopće nije sugerirao takav konačni ishod. Azenašice su uvjerljivo dobile prvi set, a u drugom su imale visoko vodstvo 19:14. Nakon toga dolazi do neobjašnjivog pada u igri domaće ekipe, Kaštelanke prave 11:2 seriju i dobivaju drugi set, te poravnavaju rezultat na 1:1. Velikogoričanke u trećem i četvrtom setu nastavljaju s lošom igrom, ništa im ne uspijeva, slabo serviraju i još slabije primaju. Gostujuća ekipa poentira iz svih pozicija, tehničarka Marija Barić odlično je upošljavala svoje suigračice, tako da su penali Nike Stanović i smečevi Anamarije Bilić odnosno Anamarije Bazine bili nerješiv problem za domaću obranu.

Azenine najbolje igračice, Martina Matić i Dina Bečić, nisu bile uobičajeno učinkovite i to je glavni uzrok iznenađujućeg poraza, jer ostatak ekipe nije ni približno na njihovoj razini. Zbog toga će i budući rezultati Azene u ovom prvenstvu ovisiti uglavnom o formi i raspoloženju te dvije ključne igračice. U slijedećem kolu Azena gostuje kod prvoplasirane ekipe Poreča.