ATLETIKA Uspješan vikend za članove MK Velika Gorica

U subotu je održano Juniorsko Prvenstvo Hrvatske u dvorani na zagrebačkom velesajmu, a odmah dan poslije i prva utrka na 5 km u serijalu Zagreb 5 × 5.

Na juniorskom dvoranskom prvenstvu nastupila je mlađa juniorka, članica Maraton kluba Velika Gorica, Nina Vuković, koja je na utrci od 800 m postavila svoj novi osobni rekord s vremenom 2:19.98, te zauzela ukupno 4. mjesto.

Na utrci od 5 km Zagreb Winter Classic nastupilo je petero atletičara iz Maratona. Kod pripadnica ljepšeg spola Sanja Klarin je s vremenom 0:23:46 postavila svoj novi osobni rekord i zauzela 15. mjesto ukupno kod žena i 11. mjesto u kategoriji žena seniorki. Kod muškaraca Bruno Škrinjarić je s vremenom 0:16:38 postavi novi osobni rekord na 5 km te zauzeo 6. mjesto ukupno i isti plasman u kategoriji muških seniora.