KOŠARKA Split na Gripama ponizio slabe Goričane

Sinoć je na splitskim Gripama odigrana prva od moguće tri utakmice četvrtfinala doigravanja košarkaške Premijer lige. Domaći Split u potpunosti je nadigrao i visoko svladao Goricu. Krajnjih 102:71 je još i dobar ishod s obzirom na viđeno na parketu. Na ovaj način Split se barem malo iskupio za prethodna tri poraza od Gorice u ovoj sezoni i u seriji poveo s 1:0. Ukoliko u subotu pobjede i u Velikoj Gorici plasirat će se u polufinale, u kojemu će ih vjerojatno čekati Cibona.

Što se tiče utakmice na Gripama, spomenimo da je sve bilo odlučeno već nakon prve četvrtine koju su Splićani okončali s rezultatom 32:15, da bi se na odmor otišlo s 55:33 za Split. U trećoj četvrtini domaćin je dodao još malo gasa i rezultat podebljao za još devet poena, dok su gosti jedino ravnopravni bili u posljednjoj dionici koja je okončana s 19:19. Konačnih minus 31, možemo slobodno reći, predstavlja pomalo i sramotu za Goricu i velika je opomena pred uzvrat. Mogu li Sesarovi dečki zaprijetiti i vratiti seriju na Gripe, provjerite u subotu od 17 sati u Gradskoj dvorani u Rakarju.