ŠAH Marta Trgovac osvojila zlato, a Gabriel Šoštarić srebro

U Trogiru je održano prvenstvo Hrvatske za šahiste i šahistice u kategoriji kadeta i kadetkinja. A na njemu opet prekrasne vijesti za naš kraj. Točnije za Šahovski klub Polet iz Buševca te njezinu sjajnu članicu Martu Trgovac. Marta je osvojila prvo mjesto i oko vrata stavila zlatnu medalju, te se plasirala na Svjetsko prvenstvo. Ova mlada šahistica veliki je ponos i nada sjajnog kolektiva iz malog Buševca. Niže uspjeh za uspjehom i s pravom od nje očekujemo i u budućnosti ovakve i slične dosege.

U dramatičnom zadnjem kolu Gabriel Šoštarić je ispustio prvo mjesto, zauzevši drugo mjesto u kategoriji dječaka do 7 godina i time ostvaruje odlazak na Europsko prvenstvo. U kategoriji do 9 godina Dominik Đurašin kao deseti nositelj zauzima peto mjesto do 9 godina i prvo mjesto do 8 godina. Vito Jurić nakon iznenađenja i pobjede u 4. kolu protiv favorita Ivana Horvata gubi bodove protiv slabijih protivnika i kao 22. nositelj zauzima 20. mjesto. U kategoriji do 11 godina Nikola Kos kao 11. nositelj zauzima odlično 4. mjesto, a Mihael Matković kao 39. nositelj zauzima 24. mjesto do 11 godina i 4. mjesto do 10 godina. U kategoriji cura do 7 godina još jedna “drvena medalja” za Maju Kos koja zauzima 4. mjesto.

Goran Klobučarić

Objava ŠAH Marta Trgovac osvojila zlato, a Gabriel Šoštarić srebro pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.