HNK GORICA Remi u Skandinaviji

I to se je dogodilo. Gorica je odigrala europski susret. Doduše, ovaj nije bio natjecateljskog karaktera, ali ostat će zapisan u povijesnim knjigama kluba. Naime, momčad Sergeja Jakirovića sinoć je imala prigodu odigrati prijateljski susret protiv vodeće momčadi Švedske lige, sastava Malmoe. I to ne samo da su odigrali, već su pokazali i dokazali da u svojim redovima posjeduju kvalitetu, znanje i snagu i da navijači s pravom mogu očekivati nastavak sjajnih prezentacija od prošle sezone.

Na kraju je utakmica okončala miroljubivo, rezultatom 1:1, a jedini pogodak za Goricu polučio je u prošloj godini najbolji strijelac, odlični Poljak Lukasz Zwolinski u 33. minuti. Vrijedi napomenuti da je trener Jakirović u svakom od poluvremena izveo različiti sastav i da su svi se potrudili dati u ovom trenutku svoj maksimum. Ovo je bila tek druga kontrolna utakmica i još je rano davati bilo kakve prognoze, jer vjerojatno će biti još dosta odlazaka i dolazaka, ali da zaslužuju čestitke, to im nitko ne smije i ne može osporiti. Sljedeću pripremnu utakmicu Gorica ima već u subotu i to u nedalekim Brežicama kada će im se suprotstaviti Radnički iz Niša.