Dino Bošnjak osvojio dva zlata u Varaždinu

Najbolji velikogorički sportaš Dino Bošnjak ponovno je pomeo konkurenciju na 3000 i 5000 metara na seniorskom prvenstvu u Varaždinu. Naime, ovaj član AK Velika Gorica dionicu od 3000 metara istrčao je za 8:31,35, više od četiri sekunde ispred drugoplasiranog Petra Bratulića iz zagrebačkog Agrama.
Utrku na 5000 metara Bošnjak je završio u vremenu 14:53,27 , više od pet sekundi ispred srebrnog Bratulića.

Mirjana Šimek Bilić je utrku na 1500 metara završila na šestoj poziciji s vremenom 4:56,49, dok je na 3000 metara završila na četvrtom mjestu.
Maraton klub Velika Gorica predstavljala je tek mlađa juniorka Nina Vuković, koja je u seniorskoj konkurenciji na 800 metara s vremenom 2:19,86 osvojila deveto mjesto. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke je bilo i izborno natjecanje za našu atletsku reprezentaciju koja će 10. i 11. kolovoza nastupiti na ekipnom Europskom prvenstvu isto u Varaždinu.

Goran Klobučarić

Objava Dino Bošnjak osvojio dva zlata u Varaždinu pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.