Teško ali slatko izboren trijumf u Jazinama

Košarkaši Gorice puno teže od očekivanog slavili su u susretu pete runde Premijer lige. Naime, na gostovanju u Zadru kod momčadi Sonik Puntamike momčad trenera Josipa Sesara na kraju je upisala pobjedu od 74:67. Iskreno, s obzirom na sve ono što su pokazali u dosadašnjem dijelu sezone, predmnijevali smo da će puno lakše izboriti za trijumf kod osrednjeg sastava kakav je Puntamika. Ali, još jednom se, baš kao i u puno slučajeva prije, pokazalo se da ne treba unaprijed nikoga otpisivati. Gorica je pobijedila, ali dogodilo se to nakon izjednačenih 40 minuta.

Prvu četvrtinu dobio je domaćin, koji svoje susrete igra u legendarnim Jazinama, da bi preostale tri okončane u korist Goričana. Uglavnom minimalno, osim druge koje je završila sa šest poena viška. U svakom slučaju, ova pobjeda je četvrta ove sezone, čime su ostali na trećem mjestu, s istim omjerom kao drugi Zadar, a jedino Cibona ima svih pet trijumfa. U sljedećem kolu Gorica ponovno gostuje, u Osijeku kod sastava Vrijednosnice Osijek.