Lovrić i Suk odveli Goricu u četvrtfinale Kupa Hrvatske

U prvom od dva uzastopna ogleda između Gorice i Hajduka slavio je domaćin. Gorica je u četvrtfinalnoj utakmici Kupa Hrvatske s 2:1 svladala Hajduk. Klub iz Splita ponovno je pao na Gradskom stadionu, baš kao što se to zbilo u proljeće, kada su sjajni igrači trenera Sergeja Jakirovića nadvisili Splićane s pomalo i nestvarnih 3:0. U srijedu je domaćin do prvog pogotka došao u 65. minuti, a strijelac je bio uvjerljivo najbolji igrač Gorice unazada godinu dana, Kristijan Lovrić, koji je u igru ušao u drugom dijelu. Lovrić je pogodio iz slobodnog udarca s nekih 25 metara, svladavši vratara Hajduka Posavca. Treba biti realan i priznati da su gosti do tog pogotka bili bolji, imali terensku inicijativu, ali nisu uspjeli ubaciti loptu u mrežu opet dobrog i sigurnog Kristijana Kahline. Odluka je pala u 85. minuti, nakon što je za domaćina pogodio Joey Suk. Do kraja je Hajduk još preko Jurića smanjio, ali nije uspio ništa više od toga. I tako, Gorica je nastavila odličnu sezonu, ušli su u posljednjih osam u Kupu, a ukoliko izbjegnu Dinamo u sljedećoj rundi, s pravom najavljuju da će još biti slavlja za vjerne navijače. Zašto ne bi Gorica probala i osvojiti ovo natjecanje. Znanje i kvalitetu posjeduju, još da ih malo posluži i sreća, pogotovo ako im s druge strane bude prvak Dinamo, onda niti konačno slavlje u svibnju sljedeće godine nije više nemoguće.

Goran Klobučarić

Objava Lovrić i Suk odveli Goricu u četvrtfinale Kupa Hrvatske pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.