Gorica uzvratila Slavenu za poraz u Kupu

Nogometaši Gorice upisali su vrlo bitnu pobjedu u susretu 18. kola u 1. HNL. Naime, na svojem travnjaku na Gradskom stadionu s 2:0 nadvisili su Slaven Belupo. Pogotke su postigli Zwolinski i Lovrić, oba u prvom dijelu utakmice. Vrlo je bitno napomenuti da je posao Gorici olakšan s obzirom na činjenicu da su gosti već u 10. minuti ostali bez Goje, koji je dobio crveni karton. Ali, to svakako ne umanjuje sigurnu pobjedu domaćina. Bila je to, inače, vrlo nervozna utakmica, a dokaz tome je da su osim Goje put svlačionice prije isteka 90 minute morali Ndiaye i trener Sergej Jakirović. Oba su dobili po dva žuta kartona. U svakom slučaju, na ovaj način Gorica se je barem malo iskupila za poraz od Koprivničana u četvrtfinalu Kupa tri dana prije ovoga sraza. Do kraja ovog dijela prvenstva preostaje još utakmica protiv Intera, također u Velikoj Gorici, u petak od 18 sati.

Goran Klobučarić

Objava Gorica uzvratila Slavenu za poraz u Kupu pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.