Mraclin uvalio pola tuceta Meštrici

I. ŽNL istok, 23. kolo

U zadnjoj utakmici 23. kola koja je odigrana u prazničnom ambijentu 1. svibnja, Mraclin je ugostio Meštricu. Gosti su samo nakon desetak minuta igre ostali s igračem manje u polju, stoper Filip Pazman je kao zadnji igrač prekršajem zaustavio Jurja Cvetnića  kada se sjurio prema vratima. Domaćoj momčadi nije dugo trebalo do prednosti, sa lijeve strane Đurašin je asistirao Ivanu Kosu koji je s nekih dvadesetak metara snažnim udarcem pogodio pod gredu vratara Meštrice. Strijelac prvog domaćeg gola Ivan Kos u dva je navrata gotovo identično s lijevog boka pred vrata asistirao mladom domaćem napadaču Jurju Cvetniću za dva pogotka u samo pet minuta. U smiraj prvog dijela gosti su smanjili vodstvo preko Mateja Hanžeka koji je sa desne strane matirao Nikolasa Culovića niskim udarcem u bliži kut. U drugoj dionici gosti, iako s igračem manje, imali su blagu inicijativu, sve do 74. minute kada je Matej Čičak okomicom udesno uposlio Ivana Kosa pred vrata, koji svojim drugim golom definitivno rješava dilemu oko pobjednika. Par minuta kasnije Josip Jurić također ne griješi pred vratima Meštrice. Utakmicu bogatu golovima zaključio je  Ivan Kos hat-trickom, nekoliko desetaka sekundi prije zadnjeg sučevog zvižduka, na asistenciju Darija Guduraša.

MRACLIN – MEŠTRICA 6:1

MRACLIN. SRC Nova graba. Gledatelje 100. Sudac: Krznarić (Zagreb). Pomoćnici: Malkoč i Bratković (oba iz Velike Gorice).

STRIJELCI: 1:0 – I. Kos (17), 2:0 – J. Cvetnić (26), 3:0 – J. Cvetnić (31), 3:1 – Hanžek (39), 4:1 – I. Kos – (74), 5:1 – Jurić (77), 6:1 – I. Kos (90).

MRACLIN: Culović, Petravić, J. Dolibašić (od 86. A. Dolibašić), J. Domitrović, Đurašin, Onić, M. Kos,  Vrdoljak (od 46. Jurić), Čičak (od 78. Guduraš), J. Cvetnić, I. Kos. TRENER: Marko Pancirov.

MEŠTRICA: Slišković, Humeljak, Vozetić, Horvatić, Šimunović, Stojčević, Hanžek, Pazman, Masten, Štuban, Miličević. TRENER: Matija Šimunović.

Foto-galerija: Vitomir Štuban