Zahuktali Mraclin “gazi” sve pred sobom: trener Marko Pancirov i njegovi igrači dobili i sedmu utakmicu u nizu

[]

Jedinstvena županijska nogometna liga, XVI. kolo

MRACLIN – SLOGA (K) 5:0

Bez ikakve dileme, momčad Mraclina je uoči utakmice bila apsolutni favorit. Gosti iz Križa gotovo čitav jesenski dio na dnu su ljestvice. Trener domaćih Marko Pancirov izrotirao je sastav, dao je priliku igračima koji su manje jesenas igrali. To nije bila formula koja bi Slogu bacila na koljena u prvom dijelu utakmice. Iz toga dijela dvoboja možemo spomenuti dva udarca u okvir gola, u 36. minuti pucao je Bruno Augustić i u 42. minuti Ivan Kos. Oba udarca golman gostiju je uspješno neutralizirao.

U drugoj, znatno maglovitijoj dionici dvoboja ulaskom Petra Milatovića, Josipa Jurića i Hrvoja Kolarića utakmica je dobila drugu dimenziju. Više povezanih i smislenijih poteza domaće momčadi. Prvi je mrežu gostiju zanjihao Juraj Cvetnić već u 49. minuti, odmjerenim niskim udarcem pogodio je u malu mrežicu desnog kuta vratara Sloge. Možda i najljepša akcija na utakmici je gol za 2:0. Duboko sa svoje polovice igrališta povukao je Ivan Kos, podvalio je okomito loptu između gostujuće obrane za Milatovića koji nesebično asistira Kolariću na kontra strani. Kolarić puca nisko, lopta ispod golmana završava u mreži. Za slijedeća tri gola Mraclina velike zasluge idu Domagoju Desputu. Prvo je sa lijeve strane odlično pronašao Josipa Jurića na kontra strani u blizini gola. Jurić majstorski prima loptu, vara svog čuvara i poentira u dalji kut Luke Moštaka. Snažna domaća dvadesetminutna ofenziva rezultira i četvrtim golom za domaće. U svom šesnaestercu gost Mateo Kepe povlači za majicu Desputa u obećavajućem prodoru. Sutkinja Mia Medvedovski nije se dvoumila, energično je pokazala na bijelu točku. Siguran egzekutor iz bijele točke iskusni Milatović loptu je spremio tik uz desnu vratnicu vratara. Magla sve više je smanjivala vidljivost na Grabi. U takvim uvjetima, pet minuta prije završetka sve maglovitije utakmice Mraclin podebljava gol razliku. Desput je i ovaj puta lakoćom probio lijevi bok gostiju, njegova asistencija pred gol Sloge rezultira drugim pogotkom Pere Milatovića na utakmici.

Mraclin. SRC Nova graba. Bez gledatelja. Sutkinja: Mia Medvedovski (Jastrebarsko). Pomoćnice: Marija Čunović (Gornja Zdenčina) i Nikolina Bašić (Jastrebarsko).

Strijelci: 1:0 – J. Cvetnić (49), 2:0 – Kolarić (61), 3:0 – Jurić (67), 4:0 – Milatović (69 – 11 m), 5:0 – Milatović (85).

MRACLIN: Dražić, J. Cvetnić (od 67. Petravić), M. Kos, J. Domitrović, Desput, Onić, Šikić, Ivančić (od 46. Jurić), Augustić (od 46. Milatović), I. Kos (od 71. B. Dandić), Kuzmić (od 46. Kolarić). Trener: Marko Pancirov.

SLOGA (K): Moštak, Poje, Gereci, Marinčić, Podgorski, Magdić, Tičak, Kepe, Pranjić (od 65. Šoštarić), Čičević, Jukić.  Trener: Ivica Vuković.