Lider pao u Mičevcu

Pred više od 100 gledatelja i lijepom vremenu Klas je u derbiju prvenstva JŽNL zasluženo pobijedio vodeću momčad Savu i Strmca sa 1:0 pogotkom Serdara iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca nakon prekršaja gostujućeg vratara na Celčiću. Utakmica je bila tvrda i korektna  i obje momčadi su pokazale da su s pravom na vrhu poretka. Domači su ušli u utakmicu sa željom da pobijede, a gosti da ne izgube utakmicu i ostave identičan bodovni razmak između te dvije momčadi. U prvom poluvremenu domaći su imali nekoliko poluprilika za postizanje gola i odigrali nekoliko lijepih akcija. Gosti su se za to vrijeme oslanjali na kontre i udarce iz daljine. Drugo poluvrijeme Žuti su krenuli odlučnije i uz nekoliko rošada u momčadi pritisnuli goste iz Strmca što je urodilo plodom u 60. minuti. Na jednu dubinsku loptu Celčić je stigao prije vratara gostiju Slavujevića koji ga u padu ruši i sudac Pajvot iz Vrbovca bez razmišljanja pokazuje na najstrožu kaznu. Jedanaesterac je bio opravdan što pokazuje i da se nitko od gostiju nije bunio na odluku suca. Loptu je uzeo Serdar i smireno izveo najstrožu kaznu poslavši loptu u jednu, a vratara gostiju u drugu stranu gola. Nakon toga pogotka igra se malo otvorila i gosti su pokušali doći do uzjednačenja, ali sve njihove udarce koji su išli po golu (uglavnom izvana) zaustavljao je odlični vratar domaćih Schreng. Za to vrijeme Klas je propustio nekoliko odličnih situacija (Lukić, Fišer) za povečanje vodstva. Utakmica se skroz za domaće mogla zakomplicirati u zadnjoj dionici susreta. Deset minuta prije kraja susreta nakon dosuđenog slobodnog udarca na sredini igrališta za goste Fišer je nešto prigovorio sucu i za to dobio žuti karton. Tu verbalni dijalog nije stao i nakon nekoliko izmijenjenih rečenica sudac Pajvot pokazuje Fišeru crveni karton što je izazvalo dosta veliku gužvu na igralištu koja se ubrzo smirila i utakmica je nastavljena. Par minuta kasnije, također zbog prigovora, sudac Pajvot isključuje i domaćeg trenera Andračića. Ni to, kao ni igrač više na terenu, nije pomoglo gostima da dođu do bilo kakve izgledne prilike, a kamo li do izjednačenja rezultata. Nakon produžetka od četiri minute sudac svira kraj što je označilo početak velikog slavlja domaćih igrača i publike i tu se najbolje vidjela kolika je bila želja i volja igrača Klasa za pobjedom. Na kraju se mora reči da je Klas zasluženo došao do pobjede i nadigrao prvoplasirane goste iz Strmca jer su domaći igrači pokazali puno više hrabrosti, želje i znanja, a samo na takav način dobivaju se ovakve derbi utakmice. Sljedeće kolo u Mičevcu gostuje Jamnica. Utakmica se igra u subotu 27.04. s početkom u 17:00 na stadionu NK Klas u Mičevcu i ovom prilikom još jednom pozivamo sve navijače i prijatelje Klasa da podrže svoje igrače za uspon na vrh ljestvice jer su svojim igrama i zalaganjem to i zaslužili.