Cedevita rutinski započela put ka obrani naslova

Nakon Cibone te Zadra i treći veliki favorit u svom četvrtfinalnom dvoboju, Cedevita, izborio je plasman u polufinale Hrvatskog kupa.

Braniteljima naslova Zabok nije stvorio veće probleme, kao što su, primjerice, Škrljevo i Bosco Ciboni, odnosno Zadru.

Stoga Slaven Rimac može biti zadovoljan pristupom svojih igrača koji su serijom 16-1 u razdoblju od četvrte do osme minute usmjerili utakmicu prema očekivanom smjeru u kojemu je Zabok do završnice treće četvrtine držao pristojan zaostatak, a potom je Toni Katić ušao u svoju seriju i definitivno prelomio ionako izvjesnu utakmicu nakon koje se Cedevita može posvetiti gledanju svog sljedećeg protivnika, Splita ili Gorice.

U prvom poluvremenu svi Rimčevi igrači koji su igrali, izuzev Murića, upisali su se u strijelce, a do kraja najviše puta Katić (17), Stipanović (16) i Cook (15). Za Zabočane po 12 su zabili Jambrović i Proleta.