Goričani uzeli lagane bodove protiv Rudeša koji polako, ali sigurno plovi ka Drugoj HNL

Goričani su s glatkih 3:1 slavili protiv Rudeša u susretu 23. kola HT Prve lige. Odradili su dobru utakmicu, dominirali i stvarali prilike, a na kraju su mogli i uvjerljivije slaviti.

Nakon poraza i dva remija, Goričani su tako stigli do pobjede i osigurali se da će i nakon ovog kola ostati na petoj poziciji ispred splitskog Hajduka koji trenutno ima četiri boda manje i tek treba u nedjelju odigrati svoju utakmicu protiv Intera u Zaprešiću.

Rudeš ostaje u čekaonici za prvu pobjedu ove sezone i sve bliže je matematičkom ispadanju iz lige. Ovdje je doduše prvi imao veliku priliku za vodstvo kada je u osmoj minuti Juranović iz slobodnjaka iskosa skoro iznenadio Kahlinu, ali je pogodio gredu. Nedugo zatim Banić brani vrlo dobar udarac Suka izvana da bi u 21. minuti Gorica povela.