Mladost i Kupa u Obrezini u izravnom okršaju za naslov prvaka 1. ŽNL Istok

07.06.2021. / Damir Žbulj

Fantastična završnica 1. ŽNL Istok čeka nas u posljednjem kolu, kad će vodeća Kupa i drugoplasirana Mladost u Obrezini u međusobnom okršaju igrati za naslov prvaka!

Nakon sjajnih partija i jednih i drugih tijekom cijele sezone ovo je najbolji i najpravedniji način za odluku o trofeju!

Kupa u dvoboj ulazi s dva boda prednosti, nakon što je u Pokupskom s 3:2 bila bolja od Milke Trnine.

U prvom poluvremenu domaće su do prednosti doveli Josip Brajković i Kristijan Blažinčić, a početkom nastavka je Jurica Ruklić iz kaznenog udarca Kupu odveo na 'plus tri'. Ipak, gosti su brzinski, preko Kanceljaka i Fešte, uhvatili priključak i držali neizvjesnost do samog kraja, iako su posljednjih 20-ak minuta igrali bez ozlijeđenog kapetana Kopejtka. Trener Milke Trnine je do tada sve raspoložive igrače već stavio u igru pa su utakmicu morali završiti s desetoricom na travnjaku.

Ekipa Miroslava Lukinića uspjela je sačuvati pobjedu i vrijedne bodove, koji će možda biti ključni u okršaju za titulu.

NK KUPA (P): Dubravko Kušević, Marijan Petković, Ivan Kostadin (Davor Belečić 70'), Jurica Ruklić, Mihael Vranešić, Ivica Petković, Ivan Klasnić (Stjepan Poturica 81'), Kristijan Blažinčić (Domagoj Grahovac 75'), Ivan Šandor (Benjamin Pirša 89'), Josip Brajković, Leon Klasnić (Ivan Šestak 70').

Mladost je svoj posao odradila puno uvjerljivije, na gostovanju kod Bune. Domaći su čak i poveli , ali je na kraju završilo s pet komada u mreži Filipa Raka.

Bunu je u 15. minuti do prednosti doveo Marko Kovačić, ali je na isteku prvih pola sata Alan Pejak izjednačio rezultat. Prijelomni trenutak bila je završnica prvog dijela, prvo je pogodio Filip Zrnčić, a odmah zatim i Franjo Periša tako je utakmica usmjerena na stranu gostiju.

Zrnčić je svoj novi pogodak postigao u 66. minuti, a ubrzo je Franko Perić postavio konačnih 1:5.

NK BUNA: Filip Rak, Josip Rak, Marko Kovačić (Tomislav Novosel 46'), Stjepan Cavrić (Petar Zlodi 78'), Željko Cvetnić (Josip Muža 66'), Marijo Starčević, Robert Huđber, Josip Rovišan, Danijel Škojc (Vedran Vajda 70'), David Đuretić, Martin Šebek.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec, Martin Stanušić, Franko Perić, Marijo Tadić, Bruno Ivančić, Adis Smajić (Mislav Havidić 6' / Marko Šorša 53'), Marko Ivančić, Franjo Periša (Nemanja Rajičević 79'), Alan Pejak (Stjepan Tadić 69'), Dino Hadžiabdić (Andrej Jelić 73'), Filip Zrnčić.

Vatrogasac je u Kobiliću zadržao treću poziciju 2:0 pobjedom nad Dinamo Hidrelom iz Novog Čiča.

Selver Muhić je zabio u samoj završnici prvog poluvremena, dok je posao zaključio Matej Kovačić, desetak minuta prije kraja. Kovačić je u igru ušao nekoliko minuta ranije umjesto Muhića. Gosti su od 43. minute ostali bez ozlijeđenog vratara Zagorca, trener Dinama je bio primoran napraviti svoju jedinu zamjenu i to je bio presudni trenutak susreta. Posljednjih pet minuta ekipa iz Novog Čiča igrala je bez isključenog Zorića...

NK VATROGASAC (K): Matia Caput, Vjekoslav Čavar (Ivan Antunović 75'), Selver Muhić (Matej Kovačić 75'), Ivan Kontić, Ivan Landeka (Marko Novak 46'), Josip Šošić (Josip Vuksan 62'), Matija Šimek, Mate Vuković (Josip Batinić 46'), Damir Matković, Josip Grilec, Toni Štefner.

NK DINAMO HIDREL: Mario Zagorac (Marko Topalović 43'), Tomislav Jakovljević, Marko Rus, Filip Đuksi, Ivan Balenović, Robert Zorić, Nikola Kuzmić, Nikola Slivak, Petar Vukadin, Matej Čičak, Filip Čurla.

Meštrica je bod zaostatka za Vatrogascima sačuvala 5:2 pobjedom kod Kloštra. Već nakon pola sata igre bilo je 0:3, Krešimir Košutić bio je dvostruki strijelac, dok je precizan bio i Bruno Augustić.

Međutim, domaći su početkom nastavka preko Joveša iz penala prvo smanjili zaostatak, a onda je isti igrač zabio i drugi gol Kloštra...

Pavao Galović, koji je na startu drugog dijela ušao umjesto Košutića, uspio je 20-ak minuta prije kraja ponovno odvesti Meštricu na 'plus dva', dok je Ivan Britvec u samom finišu stavio 'točku na i'.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Ivan Šimunović, Marin Radaš, Goran Mihalinčić, Hrvoje Bartolović, Matej Hanžek, Bruno Augustić, Ivan Britvec, Mario Skorin, Marko Ćevid (Martin Orečić 46'), Krešimir Košutić (Pavao Galović 46').

Slavio je i Posavec na gostovanju kod Gaja, a gol za 1:2 pobjedu zabio je Ivan Lucin u 86. minuti susreta.

Na samom kraju prvog poluvremena Zlatko Avgustinović je goste doveo u vodstvo, ali je nakon desetak minuta igre u drugom dijelu stvari na početak vratio Čerkez.

NK POSAVEC: Daniel Starešinić, Igor Bencek (Darko Kučan 46'), Alen Breščaković, Stjepan Budinski, Danijel Buzov, Ivan Lucin, Ivan Smolko, Zlatko Avgustinović (Ivan Rajner 57'), Ivan Jambrešić, Danijel Kučan (Andrija Ščrbak 67'), Denis Kučan.

Odluka o prvaku past će u subotu od 17.30 sati na terenu u Obrezini. Kupa je u boljoj poziciji, ima dva boda prednosti, ekipi iz Pokupskog dovoljan je i remi, ali teško da može kalkulirati i igrati na neodlučeno kod sjajne momčadi Mladosti.

Meštrica ima priliku na svom travnjaku u Gornjoj Lomnici nad Gajom doći do rezultata koji bi ih odveo na fantastičnu treću poziciju.

Za kraj sezone sastaju se i Posavec i Buna, dok U Novo Čiče stiže Kloštar.