Gorica u Puli do prve gostujuće pobjede

Gorica je na četvrtom mjestu sa šest bodova, a Istra 1961 je sedma s tri boda
Istra i Gorica sastali se u 3. kolu HT Prve lige Srecko Niketic/PIXSELL

U susretu trećeg kola 1. HNL nogometaši Gorice u gostima su svladali Istru s 2-1 golovima Kristijana Lovrića i Matara Dieyea, dok je strijelac za domaćine bio napadač iz Burkine Faso Hassane Bande u sudačkoj nadoknadi.

Gorica je povela u 19. minuti iz slobodnog udaraca s 25 metara, kojeg je odlično izveo Kristijan Lovrić. Na 2-0 povisio je senegalski napadač Matar Dieye u 68. minuti. Tome je prethodila akcija po desnom krilu u kojoj je Nigerijac Musa Muhammed dugom loptom pronašao Dvornekovića, a on je uputio prizemni centaršut na kojeg je natrčao Dieye i iz neposredne blizine zatresao mrežu.

Istra, koja je imala jednu priliku u prvom poluvremenu, uspjela je postići utješni pogodak preko Hassana Bandea u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Gorica je na četvrtom mjestu sa šest bodova, a Istra 1961 je sedma s tri boda.