Lukavec i Kurilovec ostali bez bodova na otvaranju trećeligaške sezone

29.08.2021. / Damir Žbulj

Na otvaranju trećeligaške sezone poraze su upisali i Kurilovec i Lukavec, a oba turopoljska kluba izgubila su od klubova iz Hrvatskog zagorja.

Kurilovčani su na svom terenu ugostili Gaj iz Mača, a jedini pogodak na utakmici zabio je Martin Šaban iz penala, pola sata prije kraja dvoboja.

Momčad Senada Harambašića pokušala je doći barem do boda, ali je na semaforu ostalo 0:1.

U početnoj postavi bili su Leon Išek, Tomislav Grdenić, Tomislav Marelja, Antonio Bakula, Niko Tolj, Kristian Popović, Matija Bukvašević, Matej Resler, Đevad Selman, Stjepan Završki i Ante Radoš, priliku su s klupe dobili još Mateo Beganović i Armand Bagramjan, dok su u rezervama ostali Nikola Beljan, Ivan Bolješić, Fran Milatović Musa Ugbede i Marko Zubak.

U idućem kolu Kurilovec ponovno igra na Udarniku, a u goste stiže ambiciozni Karlovac 1919.

Lukavec je gostovao kod Zagorca u Krapini, još jedne ekipe koja pretendira na nastup u jedinstvenoj Trećoj HNL iduće sezone.

Obranu Lukavca probio je iskusni Matija Smrekar u finišu prvog dijela, dok je na konačnih 2:0 postavio Mato Grgić u 61. minuti dvoboja.

U Krapini su od prve minute krenuli Luter, Ivezić, Meter, Puntarić, Lagundžija, Ezgeta, Konjevod, Valentinčić, Josip Grdenić, Humeljak i Abazi, početkom nastavka su ušli Marijan Grdenić i Luka Borković, malo kasnije i Ivan Kaurin te u završnici Antonio Šiprak te Filip Župetić. Na klupi su ostali tek rezervni vratar Peršin i Andrija Galić.

Trener Slaven Batovanja-Gičev sigurno je već krenuo s pripremom za izazov u drugom kolu i gostovanje u Maču kod Gaja.