Mladost u Obrezini slavila u derbiju s Kupom, Turopoljac i Polet najavili velike ambicije u JŽNL

30.08.2021. / Damir Žbulj

Novu sezonu u Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi odlično su otvorili Turopoljac iz Kuča i Polet iz Buševca, koji su tako odmah potvrdili najavljene visoke ambicije u ovom natjecanju.

Pobjednički je startala i Mladost iz Obrezine, koja je derbiju sa 'starim rivalom' iz Pokupskog slavila 2:0.

S nestrpljenjem se čekao taj okršaj, u Obrezinu je stigla Kupa, obje ekipe su prošle sezone u 1. ŽNL Istok vodile veliku bitku za plasman u viši rang natjecanja i sada će u novom društvu pokušati ostaviti što bolji dojam.

Ekipa pod vodstvom Romana Župetića, koji je Turopolje uveo u 1. ŽNL pa prije početka nove sezone preuzeo Mladostaše, dobila je 'prvu rundu'.

Sve je bilo odlučeno u prvom poluvremenu, Alan Pejak probio je obranu Kupe već u četvrtoj minuti, dok je u 25. na konačnih 2:0 postavio Franjo Periša.

Drugo kolo igra se već u srijedu, Mladost ide kod Sloge u Križ, dok će momčad Miroslava Lukinića prve bodove u JŽNL vrebati doma protiv Bregane.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec, Dino Hadžiabdić, Marijo Tadić, Franko Perić, Marko Ivančić, Franjo Periša (Marko Šorša 67'), Alan Pejak (Domagoj Bedeković 61'), Mario Kos, Ivan Hren, Andrej Jelić, Adis Smajić

NK KUPA POKUPSKO: Dubravko Kušević, Daniel Brajković, Gabrijel Zlodi (Tomislav Petković 46'), Ivan šestak (Domagoj Grahovac 46'), Mihael Vranešić, Tihomir Sečenj, Davor Belečić (Dario Turković 78'), Benjamin Pirša, Ivan Šandor, Josip Brajković, Leon Klasnić.

Turopoljac je na svom terenu nadigrao i zasluženo porazio Rakov Potok rezultatom 4:1.

'Otvorilo' se u 35. minuti, a nakon sjajne akcije Perića, Horvata, Šestoka i Mlinarića, realizator je bio Tomislav Šutalo.

Samo tri minute kasnije prednost je povećana, a ovaj put je Josip Mlinarić egzekutor.

Imali su domaći još velikih prilika, ali su tek poslije desetak minuta igre u nastavku došli do trećeg pogotka, a ponovno je strijelac Mlinarić.

Iako su gosti smanjili zaostatak pola sata prije kraja, bilo kakva drama nije dolazila u pitanje, vrlo brzo je Stjepan Martinić zapečatio ovaj dvoboj i postavio konačni ishod.

Pod vodstvom Marka Pancirova Zeleni iz Kuča bili su rastrčani, opasni i konkretni, ali trebat će tako igrati u kontinuitetu. Prilika za novo slavlje već je u srijedu kod Naftaša u Ivaniću.

NK TUROPOLJAC KUČE: Luka Lauš (Mario Zagorac 84'), Stjepan Martinić (Ivan Markulin 84'), Ivan Šestok, Tomislav Šutalo (Dario Iličić 46'), Filip Dejanović, Matija Čaić (Petar Kovačić 76'), Vjekoslav Lučić, Mislav Čunčić, Tomislav Horvat, Josip Mlinarić (Leon Jaki 68'), Adrian Perić (Petar Klenović 84').

Pobjednički je u novu sezonu krenuo i Polet iz Buševca, koji je na svom travnjaku s 3:2 bio bolji od Sloge iz Križa, a junak je bio Zvonimir Matušin! Pogodio je za veliko slavlje tek u samom finišu dvoboja, iako su domaći u prvom poluvremenu stekli dva pogotka prednosti.

Već u drugoj minuti je Matušin svladao gostujućeg vratara, dok je u 37. na 2:0 poveća prednost Bruno Šestak. No, dvije minute nepažnje u nastavku gotovo je pokvarilo sve dobro što su Poletovci napravili. Šeremet u 69. i 71. minuti brzinski vraća stvari na početak, međutim, Matušin se pobrinuo da ipak tri boda ostanu u Buševcu.

NK POLET BUŠEVEC: Nikolas Culović, Damir Baćan, Marko Tičarić, Leonardo Janječić, Marko Župetić, Marijo Pejak, Zvonimir Matušin, Ivan Zagorec, Mario Stuparić (Bruno Jušić 59'), Bruno Šestak, Matej Radovanović (Filip Ban 90').

Polet u srijedu gostuje u Mičevcu kod Klasa, koji je na otvaranju sezone izgubio u Bedenici kod Strmca, i to s 4:1. Ekipa Dragana Karanovića čak je i povela u 14. minuti, zabio je Tomislav Šteko. Ali, do poluvremena domaći u potpunosti okreće utakmicu u svoju korist, a u nastavku dolazi i do uvjerljive pobjede.

NK KLAS: Dejan Inđić, Filip Šimić (Marko Samardžić 79'), Jan Knežević, Ivan Orešković (Branko Janić 63'), Tomislav Šteko, Igor Gusak, Marko Vidaković, Ivan Perković, David Marković, Fran Matić (Luka Kopilović 57')Ivan Sviličić (Filip Karamatić 46').

Ništa bolje nisu prošli Ban Jelačić i Lomnica, koji su bez bodova ostali na svom travnjaku.

U Vukovini je slavio Dinamo iz Jakovlja (1:2), golo u sudačkoj nadoknadi dvoboja. Gosti su vodili od kraja prvog dijela, ali je Harambašić iz penala, pola sata prije kraja, zabio za izjednačenje.

Ipak, nije bilo dovoljno niti za remi.

Lomnica je doma kapitulirala od Zrinskog iz Farkaševca. Gosti su do 72. minuti imali tri pogotka viška, a ekipa Štefa Deverića je tek u završnici uspjeli smanjiti zaostatak, unijeti malo neizvjesnosti, ali to je bilo sve. Luka Bubalo i Luka Mandura vratili su nadu u pozitivan ishod, ali na kraju je upisan poraz.

Lomnica u srijedu ide u Rakov Potok, dok Jelačić opet igra u Vukovini, a u goste stiže Strmec.