Vatreni ulazak u 1. ŽNL: Pet različitih strijelaca u 'petardi' Turopolja, Vatrogasac autogolom do bodova u Rakovcu

30.08.2021. / Damir Žbulj

Vatrogasac iz Kobilića i Turopolje pobjednički su otvorili sezonu u 1. ŽNL Istok.

Turopolje je slavodobitno ušlo u viši rang natjecanja i nastavilo je u slavljeničkom raspoloženju. Na svom terenu ugostili su Ban Jelačić iz Banova, kojem su utrpali pet komada...

Klub je nakon odlaska trenera Župetića preuzeo iskusni 'lisac' Vlado Horvat, koji je također odlično posložio momčad, a dokaz tome je i pet različitih strijelaca u slavlju!

Turopolje će sigurno imati što za reći i u ovom 'prvoligaškom' društvu.

Ivan Kos načeo je gostujuću mrežu u 12. minuti, ali je ubrzo stiglo izjednačenje. Rezultat se nije mijenjao do 65. minute, kad Marin Ivanković realizirao kazneni udarac i Turopolje vraća u prednost. Odluka je pala u završnici, za treći gol pogađa Stanko Herceg, a četvrti Andreas Šejić. 'Petarda je puknula' u 89. minuti, u listu strijelaca upisao je Jurica Jambrešić, dok su gosti u sudačkoj nadoknadi tek malo ušminkali poraz.

U izjednačenom dvoboju u Rakovcu Vatrogasac iz Kobilića je stigao do bodova i slavlja autogolom, kojeg je zabio Karlo Severec u 27. minuti susreta.

Posavec je s 2:1 izgubio kod Lonje, a jedini gol za gost je zabio je Josip Breščaković u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Buna je stradala u Vezišću, Milka Trnina je slavila s velikih 5:0.

Dinamo Hidrel je u golijadi u Gaju uzeo bod, a završilo je 4:4. Filip Čurla i Leo Hladni osigurali su do sredine prvog dijela ekipi iz Novog Čiča dva gola prednosti, no, domaćin je u nastavku uspio doći do izjednačenja. U 77. minuti Ivan Balenović ponovno Dinamovce vraća u vodstvo, ali Gaj u finišu dolazi do potpunog preokreta.

Zasluženi bod gostima osigurao je Mislav Starčević, u trećoj minuti sudačke nadoknade ovog okršaja.

Utakmica u Gornjoj Lomnici između Meštrice i Kloštra završila je bez pobjednika, a sve je bilo odlučeno u prvih 17 minuta. Gosti su u sedmoj minuti došli do prednosti, ali je Hrvoje Bartolović zabio za 1:1, što se pokazalo i konačnim ishodom.