Juniori Gorice novim golovima Caio da Cruza 'okrenuli' Šibenik, idući izazov kod vršnjaka Dinama

13.09.2021. / Damir Žbulj

Juniori Gorice nastavili su nizati sjajne rezultate u prvoligaškom društvu! U petom kolu stigli su do četvrte pobjede te su bez poraza i 13 osvojenih bodova prvi pratitelji zagrebačekoj Lokomotivi i Dinamu, koji do sada imaju maksimalan učinak.

Momčad Svena Raića je s 3:1 svladala Šibenik, preokretom u posljednjih pola sata dvoboja.

Gosti su poveli sredinom prvog poluvremena, no, međutim, na krilima sjajnog mladog Brazilca Da Cruza Gorica dolazi do bodova.

Caio Oliveira Queiroz da Cruz je u 59. minuti zabio za izjednačenje, a pet minuta prije kraja i za vodstvo. Konačni rezultat je u sudačkoj nadoknadi, na asistenciju brazilskog napadača, postavio Vanja Kulenović, koji je u 68. minuti ušao s klupe...

Da Cruz je trenutno drugi strijelac lige, a u pet nastupa zabio je čak sedam golova. Više ima samo Niko Domajanić iz Varaždina, koji je čak deset puta bio strijelac.

Goricu u idućem kolu čeka najveći izazov, gostovanje kod juniora Dinama, u subotu u 10 sati

HNK GORICA (JUNIORI): Faruk Dalipagić, David Kovačić (David Sim 64'), Luka Tepšić, Dominik Quni, Antoniju Vujičić (Nikola Ciprić 46'), Vinko Skrbin, Matija Frković (Vanja Kulenović 68'), Matija Carl (Luka Brlek 68'), Noa Ribarić (Nathan Cruce-Corcy 87'), Mario Matković, Caio da Cruz.