Antunović odlučio susjedski okršaj Vatrogasca i Dinamo Hidrela, Buna ispustila prednost i bodove kod Rakovca

13.09.2021. / Damir Žbulj

Veliki susjedski derbi 1. ŽNL Istok u Kobiliću završen je pobjedom domaćeg Vatrogasca nad Dinamo-Hidrelom iz Novog Čiča, a pogodak odluke zabio je Ivan Antunović u trećoj minuti sudačke nadoknade, doslovno u samoj završnici susreta.

Vatrogasac je vodio od 34. minute, kad je Damir Matković realizirao kazneni udarac, no, gosti su se vratili u egal u 66. minuti preko Roberta Zorića.

Neposredno prije posljednjeg sučevog zvižduka Antunović je iskoristio nepažnju gostujuće obrane i glavom poentirao za veliko slavlje domaćih navijača.

NK VATROGASAC (K): Matia Caput, Josip Batinić, Ivan Antunović, Selver Muhić, Ivan Kontić, Luka Krstanović, Matija Šimek, Damir Matković, Fran Klarić (Vjekoslav Čavar 61'), Josip Grilec (Josip Vuksan 70'), Toni Štefner (Antonio Ivkić 61')

NK DINAMO HIDREL: Alen Filipović, Filip Čurla, Tomislav Jakovljević (Nikola Slivak 25'), Martin Žugaj, Andrija Škrtić (Filip Musolli 81'), Filip Đuksi, Ivan Balenović (Patrik Stojisavljević 88'), Robert Zorić, Mislav Starčević, Marko Kadoić (Karlo Španiček 27'), Leo Hladni.

Buna je i dalje na 'nuli', a bez bodova je ostala i na gostovanju kod Rakovca.

Stjepan Cavrić doveo je Bunu u vodstvo u 35. minuti, ali je domaćin u nastavku stigao do preokreta. Prvo je Grgoić iz penala izjednačio u 65. minuti, a desetak minuta kasnije na konačnih 2:1 postavio je Salaj.

U četvrtom kolu Buna će ugostiti vodeći Vatrogasac, koji je jedina ekipa s maksimalnim učinkom.

Dinamo Hidrel igra kod Ostrne, Posavec je domaćin Gaju, a ove sezone odlična Meštrica igra kod Dubrave. Turopolje će sjajnu formu pokušati zadržati i doma protiv Lonje.