Novosti Sport Događanja

Gorica i bez Laljeka deklasirala Poreč: Nezaustavljivi Bura ponovno briljirao s fantastičnim učinkom i čak 12 golova

26.09.2021. / Damir Žbulj

Iako bez ozlijeđenog Ivana Laljeka, rukometaši Gorice nisu imali problema da dođu do bodova protiv Poreča.

Nakon uvodna dva poraza, u derbiju kod Dubrave te kod apsolutnog favorita PPD Zagreba, sigurno i uvjerljivo slavlje baš je dobro došlo ekipi Andrije Nikolića prije novih prvenstvenih izazova.

Poreč je poprilično oslabljen u odnosu na prošlu sezonu i nije u ovom dvoboju predstavljao ozbiljnu prijetnju za raspoložene Goričane.

Predvodio je nezaustavljivi Lucian Bura, koji je na kraju postigao čak 12 golova iz 14 pokušaja. Gostujuća obrana jednostavno nije imala rješenja za velikogoričkog topnika.

Ulogu razigravača odlično je obavio Filip Goričanec, koji je na kraju dodao i tri pogotka. Juro Čakarić bio je precizan pet puta, a kapetan Ceković dodao je četiri komada. Sladoljev i Turčić dodali su sedam obrana, ali više nije niti bilo potrebno...

Gosti su ozbiljan otpor pružali tek u prvih 15-ak minuta, ali nakon toga Gorica u potpunosti preuzima kontrolu nad ovom utakmicom.

Na poluvremenu je bilo 'tek' pet razlike, međutim, u nastavku Nikolićeva momčad još pojačava agresivnost u obrani i ubija svaku nadu gostima u pozitivan rezultat. Ubrzo je i devet golova viška, a u 48. minuti je najvećih 'plus deset' (25:15).

Završnica je prošla bez previše uzbuđenja i konačnih 29:22 je u potpunosti zasluženo.

U idućem kolu na rasporedu je gostovanje kod Spačve u Vinkovcima, Goričani će pokušati upisati nove bodove, a Lucian Bura će probati nastaviti svoju fantastičnu pucačku formu i zadržati poziciju vodećeg strijelca Paket24 Premijer lige. U tri kola zabio je 32 pogotka, više od deset po susretu, uz nevjerojatnu preciznost od 80 posto.