Vatrogasac ponovno na vrhu, Meštrica prvi pratitelj, Turopolje i Dinamo Hidrel odmah iza

06.10.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Vatrogasca iz Kobilića slavili su u turopoljskom derbiju kod Posavca te su se vratili na vrh ljestvice 1. ŽNL Istok. Pogodak odluke postigao je Antonio Ivkić u 88. minuti dvoboja...

Marko Novak je goste doveo u vodstvo u desetoj minuti, ali je u 22. Mislav Kovačević izjednačio rezultat i vratio potpunu neizvjesnost u ovaj okršaj. Međutim, Vatrogasci su ipak opravdali ulogu favorita, uspjeli su realizirati šansu u završnici i tako su ponovno preuzeli lidersku poziciju.

NK POSAVEC: Mario Kučan, Matija Breščaković, Stjepan Budinski, Mislav Kovačević, Ivan Lucin (Igor Bencek 82'), Ivan Smolko (Josip Breščaković 46'), Ivan Vranek, Ivan Jambrešić, Viktor Postružin, Dejan Joveš (Denis Kučan 87'), Marijo Duvnjak.

NK VATROGASAC (K): Antonio Pentek, Josip Batinić, Josip Šošić (Luka Krstanović 22'), Vjekoslav Čavar, Antonio Ivkić (Nikola Šebek 89'), Marko Novak (Christian Sambol 72'), Matija Šimek, Damir Matković, Fran Klarić (Josip Vuksan 85'), Josip Grilec.

Prvi pratitelj sada je Meštrica, koja je nastavila s odličnim partijama i na gostovanju kod Lonje te je upisala 1:4 pobjedu, iako je domaćin vodio od četvrte minute pa sve do finiša prvog dijela.

No, onda se ukazao Bruno Augustić i sva brzinska zgoditka kreirao je preokret koji je usmjerio ovaj dvoboj. Karlo Pagadur pola sata prije kraja povećava prednost, a Ivan Britvec u posljednjoj minuti dovršava dobar posao u Lonjici.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Marin Radaš, Martin Orečić (Nikola Slivak 8'), Goran Mihalinčić, Hrvoje Bartolović (Krešimir Košutić 73'), Marin Tuka, Karlo Pagadur, Bruno Augustić (Pavao Galović 63'), Ivan Britvec, Mario Skorin, Marko Ćevid.

Dinamo Hidrel 'pomogao' je svojim turopoljskim rivalima osvajanjem boda kod Kloštra, iako je mogao i do sva tri.

Ekipa iz Novog Čiča je dvaput vodila, sredinom prvog dijela strijelac je Martin Žugaj, a 15-ak minuta prije kraja pogađa i Mislav Starčević, međutim, domaćin je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade stigao do 2:2.

NK DINAMO HIDREL: Ivan Šimić, Filip Čurla, Tomislav Jakovljević, Martin Žugaj (Leo Hemen 88'), Karlo Španiček (Filip Musolli 46'), Filip Đuksi, Robert Zorić (Marko  Topalović 74'), Mislav Starčević (Marko Sverić 90'+2), Andrija Škrtić, Petar Vukadin, Leo Hladni (Matija Panić 23').

Uvjerljivu partiju u šestom kolu 1. ŽNL Istok nogometaši Turopolja okrunili su 3:1 slavljem nad Milkom Trninom. Domaći su golovima Ivana Kosa s bijele točke i Jurice Jambrešića na poluvremenu imali 'plus dva'...

Gosti su 15-ak minuta prije kraja smanjili zaostatak, ali nada u osvajanje barem boda nije dugo trajala, jer je u 82. minuti Kos svojim drugim pogotkom postavio konačni rezultat.

NK TUROPOLJE: Igor Ogrič, Ante Cavrić (Matej Čičak 61'), Ivan Gjurašin (Ivan Benke 90'+1), Marin Križanac, Mislav Ceković, Andreas Šejić (Petar Jelušić 78'), Stanko Herceg (Jasmin Blagušević 90'+2), Jurica Jambrešić (Matija Roginić 89'), Ivan Kos, Dario Vranešić (Dino Halilić 46'), Tomislav Lučić.

Buna je, uz Posavec, i dalje na dnu ljestvice bez bodova. Kod Ostrne je upisan novi poraz (2:0), a težak zadatak Bunu čeka i u idućem kolu, kad u goste stiže Kloštar.

NK BUNA: Filip Rak, Josip Zlodi (Josip Muža 65'), Marko Kovačić (David Đuretić 26'), Stjepan Cavrić (Vedran Vajda 79'), Matko Đurašin, Ivan Rak, Robert Huđber, Josip Rovišan, Mislav Šporčić, Martin Šebek, Tomislav Sremić (Domagoj Prnjak 46').

U nedjelju u 11 sati U Gornju Lomnicu kod Meštrice dolazi Ostrna, dok od 16 sati u Kobiliću igraju Vatrogasac i Jelačić iz Banova. Turopolje igra kod Gaja, dok je u Novom Čiču na programu okršaj Dinamo Hidrela i Posavca.