Odbojkašice Velike Gorice nakon velike borbe slavile kod Mladostašica, HOK Gorica u dramatičnom okršaju uzela bodove kod Petrinje

06.11.2021. / Damir Žbulj

U hramu hrvatske odbojke, Domu Bojana Stranića uz Savu, igračice Velike Gorice upisale su vrijednu pobjedu kod treće ekipe zagrebačke Mladosti.

Tijekom cijelog dvoboja vodila se velika borba, prva dva seta su u dramatičnoj završnici otišla na stranu Velikogoričanki, ali su domaće igračice na identičan način uzvratile u trećoj dionici.

Ekipa Vinka Ivelja tada je pokazala svoju pravu snagu i u četvrtom setu nije popustila nego je odigrala još bolje te je na kraju 105 minuta dugog okršaja stigla do veliko slavlja, rezultatom 24:26, 23:25, 25:23 i 20:25.

Svoj dvoboj petog kola 1. B HOL Sjever odbojkašice HOK Gorice igrale su na gostovanju u Sisku kod OK Petrinja i gotovo na identičan način stigle su do slavlja!

Goričanke su povele 0:2 u setovima, domaće odbojkašice su smanjile zaostatak, ali je neizvjesna četvrta dionica pripala igračicama Luke Bišćana i na semaforu je na kraju pisalo 23:25, 22:25, 25:19, 24:26.

Savršeni je to bio uvod u okršaj idućeg kola, kad će u gradskom derbiju snage odmjeriti upravo OK Velika Gorica i HOK Gorica.

12. OK MEDVEŠČAK 3 0 3 2 9 0.2222 218 269 0.8104 0

Odbojkaši Gorice nisu imali previše izgleda na gostovanju u Osijeku kod Murse, trenutno vodeće ekipe Superlige i glavnog konkurenta zagrebačkoj Mladosti u borbi za naslov prvaka.

U šestom kolu Goričani su upisali šesti poraz, u drugom setu vodila se velika borba, ali je završilo na kraju sa sigurnih 25:15, 25:23 i 25:15.

Idući vikend u Veliku Goricu stiže trećeplasirana Ribola Kaštela.