Rukometaši u Dugom Selu odradili 'zagrijavanje' za subotnji domaći okršaj sa Spačvom

25.11.2021. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice očekivano su bili uvjerljivi u dvoboju drugog kola Hrvatskog rukometnog kupa Regije Središte. Na gostovanju kod Dugog Sela nisu imali nikakvih problema, a dvoboj im je poslužio i kao dobar trening za prvenstveni dvoboj s vinkovačkom Spačvom, u subotu od 19 sati u velikogoričkoj Gradskoj sportskoj dvorani.

Trener Nikolić na teren je od prve minute poslao svoje udarne snage, koje su u prvom poluvremenu napravile deset golova prednosti (11:21). U nastavku su dobili priliku i oni iz drugog plana, a konačnih 25:39 realni je odnos snaga na parketu.

Lucian Bura je predvodio s devet golova, Juro Čakarić je dodao sedam, a kapetan Ceković pet pogodaka. Svoje minute dobro su iskoristili i Fran Tomašić i Kajo Cikatić, koji su dugoselsku mrežu tresli po četiri puta.

U redovima poraženih Neralić, Jurakić i Kociper postigli su po četiri komada.

Za ulazak u osminu finala nacionalnog Kupa Goričani trebaju proći još jednu prepreku u Regiji Središte.

Svoju borbu za ulazak u Ligu za prvaka rukometaši Gorice nastavljaju u subotu od 19 sati domaćim okršajem sa Spačvom, koja je trenutno na pretposljednjoj poziciji Lige A, ali u svojim redovima ima Marka Vignjevića, koji s Burom trenutno dijeli prvu poziciju najboljih strijelaca Paket24 Premijer lige. Vinkovčani u deset nastupa imaju tri pobjede, remi i šest poraza, a u prvom međusobnom ovosezonskom dvoboju Gorica je slavila u gostima 28:30.

U preostalim utakmicama 11. kola Poreč dočekuje PPD Zagreb, Umag gostuje u Karlovcu, a Dubrava je domaćin Rudaru.