S omjerom 3:3 Goričani još uvijek žive u nadi za prolazak, no sudbina više nije u njihovim rukama
DSC_0627

Porazom 98:77 od MKS Dabrowe Gornicza košarkaši Gorice zaključili su premijerni nastup u Alpe Adria Cupu. S omjerom 3:3 Goričani još uvijek žive u nadi za prolazak, no sudbina više nije u njihovim rukama, jer rasplet skupine pit će poznat nakon susreta MKS Dabrowe Gornicza i Spissyki Rytiera.

Nakon što su u Poljskoj poraženi sa 100:80, Goričani su i u Velikoj Gorici uvjerljivo poraženi. Gostujući sastav u potpunosti je iskoristio umor i skraćenu rotaciju domaće momčadi u kojoj ni ovoga puta nije bilo reprezentativca Mate Kalajžića, a prijevremeno su teren morali napustiti zbog problema s osobnim pogreškama kapetan Borna Kapusta i Marko Baković, dok je ranije zbog dva prestrogo dosuđena nesportska prekršaja isključen Ivan Tvrtko Majić. Ne možemo se oteti dojmu, kako je kriterij slovenske trojke u pojedinim trenucima susreta bio neujednačen, a svojim su suđenjem iznerviralo i ono malo gledatelja u dvorani.

Gosti su zarana poveli s 9:0, no do odlaska na mini predah Gorica je serijom trica, a u prvih deset minuta pogodila ih je šest stigla na samo četiri poena zaostatka (19:23). U 13. minuti Gorica je nakratko poravnala na 25:25, da bi gosti serijom 13:0 odjurili na 25:38. Na odmor je poljski sastav otišao s 14 poena prednosti (29:43), da bi treća četvrtina u potpunosti pripala domaćem sastavu u čijim se redovima razigrao Emil Savić koji je ubacio tri uzastopne trice za približavanje na samo koš zaostatka (55:56). Nažalost, po domaće i gosti su bili šuterski raspoloženi te nisu dozvolili potpuni preokret.

Najbliže čemu su se Goričani približili početkom četvrte četvrtine bilo je 65:67, na što gosti odgovaraju serijom 12:0 za 65:79, čime su prelomili utakmicu i riješili pitanje pobjednika.
Po 19 poena za domaću su momčad ubacili Ante Mašić i Emil Savić, dok se Karlo Uljarević zaustavio na 18 poena. 22 poena za goste je ubacio Filip Malgorzaiciak, naše gore list Josip Sobin postigao je 18, a sjajno je igrom momčadi dirigirao Caio Pecheo koji je ubacio i 15 poena.