Anamaria Puđa zabila ključne golove u dramatičnoj završnici, Danijela Mihaljević predvodila Goričanke do novog slavlja

07.12.2021. / Damir Žbulj

Rukometašice Gorice ostvarile su svoju četvrtu ovosezonsku pobjedu u 3. HRL Središte! I to u dramatičnoj završnici pa su i osvojeni bodovi protiv druge ekipe Sesveta još i 'mrvicu slađi'!

Goričanke su bile sjajne u prvom dijelu, a pogotovo u posljednjih pet minuta prije poluvremena, kad su se Cerovec, Brzović, Đuričić i Mihaljević pobrinule za seriju od četiri uzastopna pogotka i pet golova razlike na semaforu.

Početkom nastavka gošće su bolje, i malo po malo smanjuju razliku, sve dok nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu dolaze do izjednačenja, a ubrzo i do minimalne prednosti.

Igračice Filipe Merić nisu posustale, nastavile su se boriti, a ključne pogotke postiže Anamaria Puđa. Zabila je Puđa i odlučujući zgoditak u posljednjoj minuti, za dva razlike, te su gošće iz Sesveta tek uspjele iz sedmerca postaviti na konačnih 31:30.

Puđa je mrežu protivnica tresla čak osam puta, no, predvodila je sjajna Danijela Mihaljević, koja je precizna bila čak deset puta. Maja Đuričić, Nika Vajdić i Sara Trešćec dodale su svaka po tri, a Katarina Brzović i Andreja Cerovec po dva pogotka. U još jednom slavlju Gorice sudjelovale su i Helena Katalinić, Lorena Češković, Lukrecija Čurek, Klara Nedić, Sara Sremić, Tara Troha, Helena Sušac, Iva Ivčić i Lucija Kordić.

Odgođenu utakmica s Trninom Goričanke će odigrati u srijedu, dok ih u subotu čeka dvoboj desetog kola kod Sloge u Svetoj Nedelji.

Prije zimske pauze čeka nas još gradski derbi između Gorice i druge ekipe Udarnika, koji je predviđen za 18. prosinca.

Dvoboj Udarnica u 3. HRL Središte kod Sloge je zakazan za utorak, dok će u subotu od 12.30 sati igrati u Gradskoj sportskoj dvorani protiv drugoplasirane Rugvice.