Novosti Sport Događanja

Savršena nedjelja za turopoljske četvrtoligaše: Hajduk junak Mraclina, Šandor i Banić zaslužni za feštu Gradića

27.03.2022. / Damir Žbulj

Savršena je bila ova proljetna nedjelja za nogometaše Gradića i Mraclina u važnim četvrtoligaškim okršajima.

Mraclinci su proslavili 90 godina igranja nogometa u njihovom naselju velikom i vrijednom pobjedom nad Zelinom, a junak je bio Igor Hajduk, koji je gostujuću mrežu tresao i u finišu prvog dijela i početkom nastavka, za konačnih 2:0.

Zelina je od 42. minute igrala s igračem manje, nakon što je zbog prigovaranja isključen Simeunović, ali su domaći izjednačili snage kad je Matej Skrbin u 57. minuti zaradio drugu javnu opomenu.

Rezultat se do kraja nije ipak mijenjao.

Posljednju utakmicu za Mraclin, nakon šest i pol godina. odigrao je Filip Onić, klupska legenda, a bakljadom je odana počast Blažu Galekoviću.

U početnoj postavi trenera Damira Milanovića bili su Patrik Crnolatec, Slavko Vidović, Dejan Debijađi, Filip Onić, Josip Jurič, Petar Milatović, Igor Hajduk, Matej Skrbin, Karlo Klarić, Bruno Dandić i Ladislav Roginić. Uz ovacije, Onić je svoje mjesto na travnjaku prepustio Lukasu Golubiću, svoju priliku dobio je i Ivan Kaurin, a s klupe su ušli još i Robert Petravić i Luka Kos.

Gradići su pred svojim navijačima igrali veliki derbi začelja protiv Libertasa iz Novske i trebala im je pobjeda za hvatanje priključka...

Sve su domaći odradili savršeno, a za veliku feštu pobrinuli su se dvostruki strijelac Marijo Šandor i Ante Banić, koji su gostujuću obranu probili u drugom poluvremenu.

Završilo je apsolutno zasluženo i uvjerljivom 3:0 pobjedom Gradića, koji su u ovom proljetnom dijelu sezone pokazali kao im definitivno nije mjesto pri dnu ljestvice 4. NL Središte Zagreb i kako će u završnici sezone samo još napredovati!

Za Gradiće su od prve minute krenuli Vedran Beblek, Filip Turkalj, David Posavec, Marin Sudar, Josip Hrženjak, Ante banić, Filip Božić, Igor Cindrić, Patrik Posavec, Hrvoje Krstanović i Marijo Šandor, a u drugom poluvremenu Marko Biljan je na teren poslao još i Leona Šumana, Alena Vidakovića, Ivana Jurletu, Stjepana Pralasa i Patrika Vojnića.

U idućem kolu upravo Mraclin igra u Novskoj, a Gradići gostuju kod Sutle Laduč.