Novosti Sport Događanja

Vatrogasac iz Kobilića i Meštrica nastavljaju 'mrtvu trku' za titulu prvaka 1. ŽNL Istok

12.04.2022. / Damir Žbulj

I nakon 17. kola 1. Županijske nogometne lige Istok situacija na vrhu ostala je nepromijenjena. I Meštrica i Vatrogasac iz Kobilića upisali su domaće pobjede te su ostali bodovno poravnati na vrhu poretka.

Meštrica je u Gornjoj Lomnici bila uvjerljiva protiv vrbovečke Dubrave, a istaknuo se Ivan Britvec, koji je zabio hat-trick. U 5:1 slavlju strijelci su bili i Hrvoje Bartolović i Krešimir Košutić.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Ivan Šimunović (Matija Prigorac 72'), Marko Ćevid, Goran Mihalinčić, Hrvoje Bartolović (Danijel Radovac 72'), Marin Tuka, Karlo Pagadur, Ivan Britvec, Mario Skorin ( Luka Huzjak 66'), Kristijan Šečić (Stefan Vulin 64'), Pavao Galović (Krešimir Košutić 31')

Vatrogasac je do bodova protiv Bune stigao teže od očekivanog, ali gosti su se pokazali kao 'tvrd orah'. Ekipa Borisa Konjevića odigrala je jako dobro, ali je pobjednika presudio Toni Štefner, koji je u 57. minuti zabio za konačnih 1:0.

NK VATROGASAC KOBILIĆ: Matia Caput, Josip Šošić, Vjekoslav Čavar, Ivan Antunović (Josip Vuksan 89'), , Ivan Kontić, Marko Novak (Antonio Ivkić 46'), Luka Krstanović (Josip Batinić 79'), Matija Šimek, Krešimir Barišić, Josip Grilec (Matej Kovačić 75'), Toni Štefner.

NK BUNA: Filip Rak, Antonio Mrkonjić, Patrik Rak, Marko Kovačić ( Nikola Kuzmić 70'), Stjepan Cavrić (Ivan Rak 46'), Matko Đurašin, Marijo Starčević, Robert Huđber, Filip Pazman, Josip Rovišan, Mislav Šporčić (Domagoj Prnjak 80').

Dinamo Hidrel je doma s 0:3 izgubio od Ostrne, Posavec je s 4:3 poražen kod Gaja, dok je Turopolje bez bodova ostalo kod Lonje, nakon što je Luka Zdunić u 38. minuti zabio za vodstvo gostiju. Ubrzo je Lonja izjednačila, a u finišu dvoboja je uzela i sva tri boda.

Posavec može biti nezadovoljan konačnim ishodom utakmice kod Gaja. Bilo je tamo i puno prigovora na suđenje, crvene kartone su na klupi 'pobrali' i Ivan Lucin i klupski predstavnik Alen Breščaković, a kao 'šećer na kraju' pobjednički pogodak domaćih u 90. minuti za 4:3 stigao je iz kaznenog udarca.

Ukupno su na utakmici realizirana četiri penala, dva za domaćina i dva za goste. Posavec je dva puta stizao zaostatak, mrežu Gaja je s bijele točke dvaput pogađao Antonio Krajinović, jednom je zabio i Josip Breščaković, ali na kraju je ostao gorak okus.

U idućem kolu derbi se igra u Turopolju, kad u subotu od 17 sati gostuje Meštrica. Vatrogasac mora na veliki okršaj kod trećeplasiranog  Kloštra, a Buna će u istom terminu dočekati Dinamo Hidrel. Posavec će na Uskrsni ponedjeljak biti domaćin Rakovcu.