Novosti Sport Događanja

Mladi Bikovi pod vodstvom Danijela Jukića bolji od Velgora

12.04.2022. / Damir Žbulj

U natjecanju omladinskih škola, u sklopu lige KSZ-a, mladi Bikovi ostvarili su dvije pobjede od kojih je svakako značajnija ona protiv gradskog rivala Velgora!

Selekcija goričkih dječaka U12 ostvaruje svoje prve uspjehe. Naporan rad trenera Danijela Jukića i njegovih pulena polako ali sigurno dolazi na naplatu. U ligi omladinskih škola košarke koja se nedjeljom igra u zagrebačkoj Dubravi mladi Bikovi ostvarili su prve pobjede.

U prvoj utakmici svladali su gradskog rivala – ekipu Velgora rezultatom 31:19 (4:8, 9:2, 6:5, 12:4). Prva četvrtina pripala je Velgorovcima, a ključnom se pokazala druga dionica koju Goričani dobivaju 9:2 i prelaze u vodstvo 13:10. Poslije velikog odmora vodila se velika borba za svaki poen, a kad su dobili i treću četvrtinu mladići Danijela Jukića razgoropadili su se u zadnjoj dionici koju dobivaju 12:4., za ukupnu pobjedu 31:19.

Goricu su predvodili Turkalj s devet te Holub i Brkan sa šest poena, dok je u redovima Velgora najefikasniji bio Klanac sa šest koševa.

Velgor: Vukičević 2, Barbarić 2, Čatalinac, Klepac, Klanac 6, Kalit 4, Maleš 2, Telišman 2, Vojković, Gadanac 1. Trener: H.Istanbuli
Gorica: Ćaćić 1, Sokolić 4, Maletić 1, Graovac, Gruja, Turkalj 9, Brkan 6, Holub 6, Jularić 2, Crnogaća 2, Ćavar. Trener: D.Jukić

Poslije kratkog odmora uslijedio je i drugi dvoboj. Ovaj puta protiv ekipe Ksavera. Ponovo su mladi Bikovi ušli malo 'sporije' u utakmicu te izgubili prvo poluvrijeme 14:13. Međutim, u drugom dijelu zaigrali su puno bolje i treću četvrtinu dobivaju 9:6. Kad su se jednom dokopali vodstva Goričani nisu više protivnicima dopustili niti poen i na zasluženo slave 26:20 (8:9, 5:5, 9:6, 4:0).

Gorica: Ćaćić 2, Sokolić 2, Maletić 2, Graovac, Gruja, Turkalj 1, Brkan 10, Holub 9, Jularić, Crnogaća, Ćavar. Trener: D.Jukić
Ksaver: Vrančić, Kovačiček 4, Tuđa 2, Ivanović 2, Sadaić, Roginić 2, V.Trgovec 2, Zajec 8, R.Trgovec. Trener: B.Sadaić