
Vlč. Norbert Koprivec: „Dobro koje činimo nije uzaludno i ništa od toga neće propasti, naš život se nastavlja i poslije smrti“
Na Uskrs- najveći kršćanski blagdan- svim Velikogoričankama i Velikogoričanima čestitku i uskrsnu poruku uputio je i župnik župe Navještenja Blažene Djevice Marije, vlč. Norbert Ivan Koprivec.
-U knjizi Otkrivanja čitamo: „Ne boj se. Ja sam Prvi i Posljednji i Živi! Mrtav bijah, a evo živim u vijeke vjekova.“ Da, sestre i braćo, ovo je Radosna vijest: Isus Krist je uskrsnuo! Živ je. To je ključna istina i ključ razumijevanja naše kršćanske vjere. Od tu sve polazi i k tome sve vodi. Uskrsnućem započinje nova etapa u povijesti spasenje. Uskrsnuće Isusa Krista stvarni je događaj koji se odnosi prije svega na samog Isusa, a onda i na njegove učenike koji su vrlo brzo shvatili i prihvatili taj događaja kao stvarnu činjenicu: „Doista uskrsnu Gospodin i ukaza se Šimunu!“ (Lk 24, 34). Novozavjetni tekstovi žele nam prenijeti stvarni događaj- tumači župnik Koprivec.
-Kršćanska vjera temelji se na Isusovu uskrsnuću. Ako ne vjerujemo da je Isus pobijedio smrt i treći dan slavno ustao iz groba, nemamo se čemu nadati. Svojom pobjedom nad smrću Isus nam jamči da se naš život nastavlja i nakon groba, da imaju smisla sve naše radosti i nade, žalosti i tjeskobe, da dobro što smo učinili nije uzaludno i da ništa od toga neće propasti. U toj vjeri i nadi slavimo Uskrs- zaključio je župnik NBDM-a.
Neka je svima sretan i blagoslovljen Uskrs, poručio je vlč. Koprivec!

Grad u borbi protiv ilegalnog otpada iz Zagreba

Nikola Krnjaja zlatni na Kupu Hrvatske, bronce za Petra Buhina i Emu Žagrović

Grozdovci proveli ocjenjivanje vina: Rezultati su odlični!

U Velikoj Gorici održana edukacija o održivom i regenerativnom turizmu

Kupa nastavlja s proljetnim pobjedama, Buna uspješno prošla kroz Kobilić, Posavec u Obrezini ispustio tri razlike

Momčad župe iz Dubranca pobjednici Katoličke malonogometne lige Sisačke biskupije
