Našičani projurili kroz Veliku Goricu

20.04.2022. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice dočekali su Nexe kao 'gosti' u Gradskoj sportskoj dvorani, nakon zamjene domaćinstva s Našičanima u ovoseoznskoj Ligi za prvaka.

Gromovi su pokazali klasu, potvrdili su zašto su ozbiljan konkurent PPD Zagrebu u borbi za naslov prvaka, zašto su dogurali do četvrtfinala EHF Europske lige...

Otvaranje utakmice bilo je savršeno za ekipu Andrije Nikolića, jer Nexe prvih šest i pol minuta nije pronašlo put do goričke mreže. Laljek je izborio i realizirao sedmerac, Čakarić je istrčao i poentirao u kontri, a precizan je bio i Svržnjak pa je Gorica zasluženo otišla na tri razlike.

Međutim, nije to predugo trajalo. Gromovi su do sredine prvog dijela uhvatili priključak, poveli i više se nisu osvrtali.

U nastavak ulaze s velikih plus šest na semaforu (14:8), početkom nastavka pogađaju i hrvatski reprezentativci Jaganjac i Jelinić, u prvih pet minuta drugog poluvremena Nexe odlazi na okruglih deset razlike (19:9) i utakmica je praktički bila odlučena.

Našičani su do kraja bez problema čuvali razliku, a tek su Svržnjak i Bura u samom finišu malo ušminkali poraz za konačnih 29:21.

Marin Jelinić je bio prvo ime pobjedničke momčadi s deset golova iz 11 pokušaja. Mario Tomić je dodao pet komada, bez promašaja, a Halil Jaganjac je zabio četiri pogotka. Kuzmanović je imao devet, a Radovanović tri obrane.

Vratari Gorice su se također istaknuli, Sladoljev s devet, a Turčić s pet uspješnih intervencija, ali Gorica jednostavno nije imala napadačku moć kako bi ozbiljnije zaprijetila. Kapetan Ceković je zabio pet golova, bez promašaja, Svržnjak i Laljek dodali su po četiri, dok je Lucian Bura ostao na dva pogotka.

Goričane u subotu čeka važniji okršaj na gostovanju u Varaždinu, a u posljednja dva kola borbe za treću poziciju i izlazak u Europu čeka ih utakmica u Poreču i veliki domaći derbi sa Sesvetama.