Novosti Sport Događanja

Lukavec dobio Segestu s igračem manje, Sedlaček zabio oba komada, Župetić spasio bod Kurilovcu u Petrinji

04.05.2022. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca upisali su jednu od važnijih ovosezonskih pobjeda, doma protiv Segeste, nakon koje su Siščanima na ljestvici odmaknuli pet bodova!

U žestokom dvoboju, u kojem su 'frcale iskre', ekipa Slavena Batovanje pokazala je pravi pobjednički karakter te je na kraju zasluženo slavila.

Jedan od junaka bio je Luka Sedlaček, koji je mrežu gostiju pogađao u finišu prvog i na samom početku drugog poluvremena.

Segesta je u 67. minuti preko Alapića smanjila zaostatak, a od 77. minute je imala i igrača više na travnjaku, kad je dvije javne opomene, zbog naguravanja s protivničkim igračem i prigovora na sudačku odluku, zaradio Marijan Grdenić.

Lukavec je uz pomoć vjernih navijačica i navijača u završnih 15-ak minuta sačuvao 2:1 prednost, za osmu ovosezonsku pobjedu u 3. HNL Središte.

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter, Ilija Radulović, Marko Grdenić, Roko Ivezić, Karlo Althaller (Marko Cimeša 70'), Hrvoje Humeljak (Mirko Bosančić 90'+3), Luka Sedlaček, Albert Valentinčić (Ivan Krpečanec 46'), Marijan Grdenić, Danijel Kahlina (Bruno Bilić 70'), Roko Krpan.

Kurilovčani su u 29. kolu gostovali u Petrinji kod pretposljednje Mladosti, imali su prednost na poluvremenu, a tek su u sudačkoj nadoknadi uspjeli spasiti bod.

Sredinom prvog dijela je Antonio Bakula zabio za ekipu Senada Harambašića, no, domaćin je u nastavku došao do preokreta.

Tek je Filip Župetić, koji je u igru ušao u 56. minuti umjesto Đevada Selmana, uspio u trećoj minuti sudačke nadoknade zabiti za konačnih 2:2.

NK KURILOVEC: Leon Išek, Tomislav Grdenić, Niko Tolj (Ugbede Musa 77'), Mijo Šarić, Matej Resler (Habil Alili 56'), Đevad Selman (Filip Župetić 56'), Antonio Bakula (Marko Kušec 77'), Marin Matoš, Stjepan Završki, Ante Radoš, Ivan Knežić.

U subotu od 17 sati Kurilovec dočekuje Maksimir, a Lukavec gostuje na Ravnicama.