Novosti Sport Događanja

Marko Prošenski i hrvatska rukometna reprezentacija gluhih osvojili zlato u Brazilu!

16.05.2022. / Damir Žbulj

Naš Velikogoričanin Marko Prošenski i hrvatska muška reprezentacija osvojila je zlato na Olimpijskim igrama gluhih u Brazilu.

Hrvati su uvjerljivo prošli kroz svoju skupinu, u polufinalu su deklasirali Srbiju, a u završnici su s 32:21 porazili Njemačku.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija gluhih ispisala je povijest!

Nakon prvog poluvremena naši rukometaši imali su tri razlike, a pitanje pobjednika riješeno je početkom nastavka, a prednjačili su Lušić, Bošnjak, Perak i Glumac.

Do kraja dvoboja, naši rukometaši su se u potpunosti opustili pa je bio pravi užitak uživati u rapsodiji njihovih trikova, cepelina i ostalih majstorija. Preko 2000 gledatelja u Sveučilišnoj dvorani UCS koja je bila domaćin cijelog turnira, pratilo je finalni spektakl.

Njemačka je na kraju bila vrlo zadovoljna drugim mjestom, dok je Srbija osvojila treće mjesto.

Veliko bravo i čestitke hrvatskoj muškoj rukometnoj reprezentaciji gluhih i našem Marku.