Slavlje Kurilovčana za kraj sezone: Selman, Resler i Župetić potopili Vrbovec

29.05.2022. / Damir Žbulj

Nogometaši Kurilovca pobjednički su zaključili još jednu uspješnu trećeligašku sezonu! Ekipa pod vodstvom Senada Harambašića je preokretom stigla do pobjede nad Vrbovcem te se tako oprostila od svojih navijača na Udarniku.

Vremenski uvjeti nisu bili idealni, ali Kurilovčani su ipak uspjeli na kraju upisati osmu pobjedu.

Domagoj Colarić je u 20. minuti svladao Matiju Halilića, a gosti su u vodstvu bili sve do zadnjih 20 minuta.

Tada je Đevad Selman izjednačio, a u samom finišu Kurilovec dolazi do potpunog preokreta.

Prvo je zabio Matej Resler, a onda i Filip Župetić, za konačnih 3:1.

U početnoj postavi, uz vratara Halilića, bili su Niko Tolj, Ugbede Musa, Matej Resler, Habil Alili, Đevad Selman, Ivan Bolješić, Marin Matoš, Marko Kušec, Ante Radoš i Ivan Knežić. Župetić je ušao početkom nastavka, dok su u završnici priliku dobili i Fran Milatović i David Ćaćić.

Kurilovčani su sezonu zaključili s 36 osvojenih bodova, tri više od Lukavca, koji je u zadnjem kolu poražen kod HAŠK-a s 3:0.

Momčad Slavena Batovanje je i prije ostvarila svoj ovosezonski cilj te je pokazala kako ima svoje mjesto u trećeligaškom društvu.

HAŠK je poveo već u petoj minuti preko Štefanca, a prednost je poveća u 35. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Rihtar, Đonlić je u 70. minuti postavio konačni rezultat.

Gosti su imali prigovora na suđenje, a u finišu prvog dijela je isključen i predstavnik kluba Tomislav Gligora.

Na kraju je upisa 17. poraz, ali je Lukavec sezonu zaključio na 14. poziciji, ispred Trešnjevke, Ponikvi, Segeste i petrinjske Mladosti, što je svakako respektabilan rezultat za ovu ekipu.

Na gostovanju u Zagrebu je priliku na vratima dobio mladi Tomo Grdenić, u prvih 11 bili su i Bruno Bilić, Ilija Radulović, Roko Ivezić, Karlo Althaller, Hrvoje Humeljak, Albert Valentinčić, Marijan Grdenić, Danijel Kahlina, Ivan Krpečanec i Marko Cimeša. U drugom poluvremenu zaigrali su i Petar Gudelj, Mirko Bosančić, Luke Nathan Bogadi, Bruno Bilić i Jurica Mihalinčić.

Turopoljski trećeligaši idu na zasluženi predah, zadovoljni kako su odradili ovu sezonu!