Kurilovčani nisu obranili trofej, Ščitarjevo slavi Kup MNL VG Sjever

04.07.2022. / Damir Žbulj

Nakon uzbudljivog i zanimljivog nadmetanja u Gradićima Malonogometna liga VG Sjever ima nove pobjednike Kupa! Trofej je branila ekipa Kurilovca, ali je ove godine u finalu pokleknula pred naletom Ščitarjeva, koje je svoju najbolju utakmicu odigralo baš u završnici.

U četvrtfinalu su s 2:1 igrači Ščitarjeva bili bolji od Kosnice, dok su u polufinalu s 4:3 izbacili Rakarje.

Kurilovčani nisu u finalu imali šanse, jer su Smajić, Memić i Tadić već u prvom poluvremenu zabili šest komada, bez milosti su do vrha napunili suparničku mrežu, dok je Trupčević u nastavku dovršio posao. Prošlogodišnji osvajači duple krune su u završnici tek ublažili poraz i postavili na konačnih 7:4.

Treće mjesto je osvojila Velika Mlaka, boljim raspucavanjem u okršaju s Rakarjem.

Ligaško natjecanje nastavlja se u subotu, 9. srpnja, u Plesu. U šestom kolu Kosnica je slobodna, a od 16 sati na teren će domaćini i Rakarje. Slijedi dvoboj Črnkovca i Ščitarjeva pa Kurilovca i Gradića. Snage će odmjeriti Selnica i Obrezina te Velika Mlaka i Mičevec, dok će na kraju programa od 19.20 sati svoju utakmicu petog kola odigrati Pleso i Črnkovec.