Nina dosprintala do srebra i bronce na međunarodnom mitingu u Čakovcu!

07.07.2022. / Damir Žbulj

U srijedu je, u organizaciji AK Međimurje, održan međunarodni atletski miting Čakovec 2022, uz dva odlična rezultata Nine Vuković u sprinterskim disciplinama, koje nisu njen 'forte'.

Predvodnica Maraton kluba Velika Gorica je u jakoj konkurenciji dionicu od 100 metara prošla za 12,40 sekundi te je na kraju završila na trećoj poziciji.

Nakon tek dvosatne pauze trčala je i utrku na 200 metara i tamo je s vremenom 25,05 dotrčala do srebra.

U obje discipline slavila je šest godina starija Luana Šebalj iz AK Medulin.

Sudjelovalo je više od 250 natjecateljica i natjecatelja iz 34 kluba, što iz Hrvatske, a što iz susjednih zemalja.

Martin Masnec iz AK Velika Gorica je među seniorima na 400 metara bio četvrti s vremenom 52,94.

Ana Pavleka (AK Velika Gorica) je na istoj dionici u konkurenciji seniorki osvojila sedmo mjesto

Hana Tašaković (AK Velika Gorica) je u kategoriji kadetkinja na 600 metara osvojila drugo mjesto (1:47,48), ali su trčale samo tri natjecateljice.

U subotu i nedjelju, 9. i 10. srpnja, na rasporedu je Prvenstvo Hrvatske za juniorke i juniore, koje će se održati na zagrebačkoj Mladosti.