Josip Grdenić u sudačkoj nadoknadi zabio za drugu pobjedu Lomnice, Zvonimir Matušin hat-trickom osigurao slavlje Poleta, Marijo Tadić junak Mladosti!

01.09.2022. / Damir Žbulj

Nakon otvaranja prvenstvene sezone prošlog vikenda, brzinski je odigrano i drugo kolo Jedinstvene županijske lige, a uz vodeću Jasku Vinogradar jedino još Lomnica pod vodstvom Štefa Deverića ima obje pobjede i već to je dobar pokazatelj kako će se ove sezone voditi izjednačeno nadmetanje.

Lomničani su bili uspješni kod Sloge u Križu u dvoboju punom uzbuđenja i s pet postignutih golova, a onaj odlučujući za 2:3 na semaforu Josip Grdenić zabio je u trećoj minuti sudačke nadoknade!

Hrvoje Skupnjak se s dva pogotka u prvih pola sata pobrinuo za veliku prednost gostiju, ali je početkom nastavka Sloga smanjila zaostatak preko Tupeka, a u 83. minuti i izjednačila golom Kriveca.

No, tada se ukazao Grdenić, koji je zadržao savršen učinak Lomnice.

U samoj završnici Teo Beg je zaradio dvije javne opomene i isključenje, ali domaći više nisu uspjeli svladati vratara Jerkovića.

Meštrica je na svom travnjaku protiv ekipe iz Jastrebarskog osjetila snagu jedne od kvalitetnijih ekipa JŽNL-a. Jaska Vinogradar izgleda misli ozbiljno i lakoćom je došla do velike prednosti i na kraju 4:1 pobjede.

Goran Mihalinčić je u desetak minuta prije kraja zabio počasni pogodak. Matija Prigorac se u 78. minuti ozlijedio, ali trener Meštrice nije više radio zamjene i utakmicu je domaća momčad završila s desetoricom u polju.

Polet je s 3:1 slavio u Buševcu protiv Bregane, a sva tri pogotka zabio je Zvonimir Matušin.

Ekipa Dejana Debijađija je u vodstvu bila od osme minute, Matušin je poentirao i početkom nastavka, a svoj 'show' je zaključio 15-ak minuta prije kraja. Gosti su tek uspjeli 'ušminkati' zasluženi poraz.

Uspješna je pred svojim navijačima bila i obrezinska Mladost, koja je s 2:0 dobila Klokočevac, a oba pogotka postigao je Marijo Tadić, jednog poslije desetak minuta igre u nastavku, a drugog pet minuta prije kraja iz penala.

Kupa je uspjela uzeti prvi bod na gostovanju u Bedenici, iako je Strmec bio 'mrvicu' bliže pobjedi. Josip Brajković je u finišu prvog dijela zabio za vodstvo momčadi iz Pokupskog, a domaći su drugom dijelu svim silama pokušali 'okrenuti' rezultat u svoju korist. Uspjeli su tek izjednačiti, golom, Lazara Glasnovića u 73. minuti susreta. Dubravko Kušević je do kraja uspio sačuvati svoju mrežu i Kupa može biti zadovoljna ovim 1:1 ishodom.

Klas je na svom travnjaku u Mičevcu s 3:0 poražen od Vatrogasca iz Zdenaca Brdovečkih, a nije se u Jakovlju kod Dinama proslavio niti Turopoljac. Kučani su kapitulirali desetak minuta prije kraja, a od 13. minute su igrali s igračem više, nakon izravnog isključenja Matije Šipeka.

Dino Konjevod bio je čovjek odluke u slavlju domaćih, koji su tako zadržali priključak za vrhom ljestvice.

No, vrlo brzo je prilika za 'popravni', u nedjelju se igra treće kolo, a u Kuče stiže Zrinski iz Farkaševca.

U Pokupskom se igra derbi Kupe i Mladosti, Lomnica dočekuje Klas, Meštrica gostuje kod Bregane, a Polet kod Klokočevca.