Špikić opet zabio, Dinamo uvjerljiv protiv Rijeke prije početka Lige prvaka i dolaska Chelseaja na Maksimir

02.09.2022. / Damir Žbulj

Još jednu sjajnu partiju pružio je Dario Špikić za zagrebački Dinamo, a sve je okrunio i pogotkom u sigurnoj i uvjerljivoj 3:1 pobjedi nad Rijekom!

Špikić je ponovno bio u početnoj postavi Plavih, a gostujuću mrežu zatresao je na isteku prvih pola sata, kad je glavom poentirao na još jednu asistenciju Oršića.

Oršić je bio asistent i za gol Lauritsena u 28. minuti, a pola sata prije kraja se i upisao u listu strijelaca.

Dinamovci su mogli slaviti i uvjerljivije, a Riječani su tek u finišu dvoboja postigli tek počasni pogodak.

Špikić je u igri bio do 77. minute, kad ga je zamijenio Emreli, a ovo mu je već treći prvenstveni gol sezone, uz čak tri asistencije!

Sada jedva čekamo utorak i početak Lige prvaka na Maksimiru.

Dinamo će u prvom kolu ugostiti londonski Chelsea, a naš Velikogoričanin gotovo sigurno će opet biti u početnoj postavi trenera Čačića.

Dinamo je novom pobjedom stigao na 22 osvojena boda s učinkom od sedam pobjeda, jednim remijem i jednim porazom i uz impresivnu gol razliku 27:10.

Gorica svoj susret osmog kola SuperSport HNL-a igra u subotu od 18.55 sati na gostovanju kod Varaždina.

Novi trener Igor Angelovski pokušat će izvući momčad iz krize i tako pomaknuti turopoljskog prvoligaša s pretposljednje pozicije na ljestvici.