Lukavec i Kurilovec odigrali miroljubivo i bez pogodaka, Dinamo poveo pa izgubio

05.09.2022. / Damir Žbulj

Veliki lokalni derbi Lukavca i Kurilovca odigran u drugom kolu 3. NL Centar završio je bez pobjednika, ali i postignutih golova.

Obje ekipe su na otvaranju sezone slavile i na kraju su se zadovoljile remijem.

U početnoj postavi trenera Slavena Batovanje bili su Ante Anić, Karlo Ostoić, Josip Žuljević, Filip Turkalj, Luka Sedlaček, Marko Cimeša, Albert Valentinčić, Marijan Grdenić, Ante Banić, Roko Kropan i Domagoj Matić. U posljednjih pola sata priliku su dobili Danijel Kahlina i Alen Vidaković, dok je Marko Grdenić ušao u završnici.

Senad Harambašić je na travnjak od prve minute poslao Halilića, Šarića, Bakulu, Alilija, Crnova, Pezu, Kušeca, Završkog, Ćosića, Čureka i Ivkovića, kojeg je morao izvaditi iz igre već u devetoj minuti zbog ozljede šake i otvorene rane na prstu, radi čega je morao i na traumatologiju. U posljednjih 20-ak minuta pokušao je promijeniti ritam s Pušićem, Tomislavom Grdenićem, Houdekom i Saitijem, no, bez utjecaja na završni ishod.

Dinamo iz Odranskog Obreža još se 'traži' u ovom rangu natjecanja, a nakon uvodnog poraza kod Lukavca, bez bodova su Dinamovci ostali i na svom travnjaku protiv Ravnica, iako su vodili od devete minute golom Darka Vučića.

Prednost su domaći čuvali do zadnjih 20-ak minuta, kad je Ante Mamić izjednačio, a ubrzo je Koumenyanou Eto u potpunosti 'okrenuo' rezultat, a Mamić je u sudačkoj nadoknadi postavio na konačnih 1:3.

U trećem kolu ponovno imamo jedan lokalni okršaj, jer na Udarnik u goste Kurilovcu stiže upravo Dinamo, već u srijedu od 16.30 sati. U istom terminu Lukavec će ponovno biti domaćin, protiv Save Strmec.