Hat-trick Hajduka u velikoj fešti Mraclina, kapetan Rajič zabio za novu pobjedu Gradića, Jelačić uspješan kod Sutle Laduč

19.09.2022. / Damir Žbulj

Sva tri turopoljska kluba bila su uspješna u petom kolu 4. NL Središte Podskupina B! Mraclin je bio uvjerljiv na svom travnjaku, Gradići su minimalno porazili Croatiju iz Hrastja, a Jelačić je uzeo bodove kod Sutle Laduč...

Mraclin je s 4:1 bio siguran protiv Topuskog, iako su gosti došli do početne prednosti u devetoj minuti preko Dorijana Gomaza. Mraclinci su zaostatak lovili sve do kraja prvog dijela i onda je na scenu stupio Igor Hajduk, koji je u 39. minuti izjednačio na 1:1. Početkom nastavka Ivan Kos se pobrinuo za potpuni preokret, a u finišu dvoboja je Hajduk s nova dva pogotka kompletirao svoj hat-trick.

Junak pobjede Gradića nad neugodnim suparnikom iz Hrastja bio je Ivan Rajič, koji je u 67. minuti postigao jedini pogodak na utakmici, za konačnih 1:0. Imala je Croatia početkom drugog poluvremena kazneni udarac i tko zna kojim bi putem krenula ova utakmica da su gosti tada uspjeli svladati Vedrana Bebleka.

Jelačić je do druge pobjede u ovom višem rangu stigao kod Sutle Laduč, a mrežu domaćih je sredinom prvog dijela načeo Mateo Nikić. Ključni pogodak za ekipu Stefana Rajića postigao je Marko Rovišan u 62. minuti dvoboja. Rovišan je samo nekoliko minuta kasnije zatresao i vlastitu mrežu, ali nije to, srećom, imalo utjecaja na konačni ishod. Domaćin u 55. minuti nije uspio iz penala pronaći put do mreže Ivana Markovića pa je ovo slavlje vukovinske momčadi tim slađe.

Klubovi u 4. NL Središte nemaju puno predaha, jer već u srijedu moraju ponovno u akciju. Mraclin gostuje u Kerestincu, Gradići kod Topuskog, a Jelačić od 17 sati u Vukovini dočekuje TŠK 1932.