Udarnik se pobjedničkim navikama vratio u Senju: Ela Bajkuša se raspucala u završnici, Bernarda Mostarlić na vrhu ljestvice najboljih strijelaca

29.11.2022. / Damir Žbulj

Nakon prvog poraza sezone, u derbiju s favoriziranim labinskim Rudarom, rukometašice Udarnike vratile su se na pobjedničke staze 27:24 slavljem na gostovanju u Senju!

Iako je Senia ove sezone prikupila samo pet bodova, nije to bila nimalo lagana utakmica, a Udarnice su do pobjede stigle tek u posljednjih desetak minuta, jer je još na ulasku u 50. minutu na semaforu bilo 18:18. Ela Bajkuša je u tom razdoblju postigla četiri od svojih pet golova, raspucana je ponovno bila i Bernarda Mostarlić, a svoj napadački doprinos u samoj završnici dale su i Magdalena Jurić i Nera Butković.

Mostarlić se na kraju zaustavila na deset pogodaka te se trenutno nalazi i na vrhu ljestvice igračica s najviše zabijenih golova. U deset kola postigla ih je 79, dva više od Simone Selar iz Omišlja, tri više od Paule Crnčević iz Ivanića i četiri od Katje Mikolić iz Rudara.

Bajkuša je dodala pet komada, a Nikolina Laco četiri, a sve ih je postigla s linije sedam metara, bez promašaja. Diana Vincek precizna je bila triput, Magdalena Jurić dvaput, a Butković je mrežu suparnica pogodila jednom.

Svoj doprinos dale su i vratarke Lea Krznar i Lena Dunđerović, kao i Nika Horvat, Ana Jozinović, Nika Horvat, Lana Vrabelj, Lea Bošković i Iva Štefan.

U subotu u Gradskoj sportskoj dvorani od 16.30 sati Udarnice dočekuju pretposljednju Slogu i ekipa pod vodstvom Darija Zrnića s pravom se može nadati novoj dobroj partiji i pobjedi.