Novosti Sport Događanja

Buna pobjednički završila polusezonu: Huđber, Rovišan i Đurašin 'srušili' Lonju za treće mjesto prije zimske pauze

30.11.2022. / Damir Žbulj

Nogometaši Bune uspjeli su pobjednički završiti ovaj jesenski dio sezone u 1. ŽNL Istok, što im je donijelo i treću poziciju na ljestvici prije zimske pauze i proljetnog nastavka natjecanja!

Na ŠRC Mala Buna, u odgođenom derbiju s Lonjom, domaćin je po teškom i blatnjavom terenu slavio 3:2, nakon izjednačenog prvog poluvremena.

Buna je povela u 21. minuti preko Roberta Huđbera, ali su se gosti vratili u završnici prvog dijela, iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Andrija Barišić.

Međutim, ekipa Borisa Konjevića je početkom nastavka vratila prednost na svoju stranu, golom Josipa Rovišana, a pola sata prije kraja ključni zgoditak zabija i Matko Đurašin. Lonja je uspjela 15-ak minuta prije kraja smanjiti zaostatak, Matija Delija svladao je Filipa Raka, ali ništa više od toga.

U posljednjoj ovogodišnjoj utakmici od prve minute krenuli su Filip Rak, Mario Pukšić, Luka Kovačić, Marko Kovačić, Matko Đurašin, Josip Povoljnjak, Robert Huđber, Josip Muža, Josip Rovišan . Mislav Šporčić i Josip Zlodi. Već u desetoj minuti je umjesto Pukšića na travnjak morao Petar Zlodi, ali je i on u igri ostao samo do poluvremena, kad je ušao Jakov Rak. Adrian Brkić je zaigrao od 66. minute, a zadnjih desetak minuta dobio je i Stjepan Kalisar.

Bila je to sedma ovosezonska pobjeda Bune, koja se s 25 osvojenih bodova nalazi na trećem mjestu ljestvice 1. ŽNL Istok, s bodom manje od Rakovca i dva iza vodećeg Kloštra. Vatrogasac iz Kobilića ima 24 osvojena boda, Lonja je ostala na 23, a Turopolje ima 22 boda i svi se oni s pravom nadaju kako će na proljeće u borbu za titulu prvaka!

Dinamo iz Novog Čiča je na 13 osvojenih bodova, a Posavec ima i bod manje pa niti jedni niti drugi ne mogu biti prezadovoljni rezultatima ove jeseni.

Posavec je u odgođenoj utakmici kod Ostrne ostao bez izgleda, domaćin je slavio 3:0, golovima Radovca i dvostrukog strijelca Tokića. Imali su gosti kazneni udarac deseta minuta prije kraja utakmice, ali niti iz najstrože kazne nisu uspjeli pogoditi mrežu 'fenjeraša'.

Na vrhu ljestvice najboljih strijelaca su Grgoić iz Rakovca i Marti Horvat iz Dubrave. Adrian Perić iz Turopolja je zabio osam komada, a po sedam za ove polusezone postigli Damir Matković iz Vatrogasca i Martin Žugaj iz Posavca.