Kurilovčani u nastavak sezone krenuli 'nulom' kod HAŠK-a, u idućem kolu na Udarnik stiže Lukavec

25.02.2023. / Damir Žbulj

Nogometaši Kurilovca krenuli su u nastavak sezone 0:0 remijem na gostovanju kod HAŠK-a. Nakon zahtjevnih zimskih priprema ekipa Senada Harambašića ipak nije uspjela zabiti pogodak...

Od prve minute krenuli su vratar Leon Išek te Luka Artuković, Filip TurkaljĐevad Selman, Vito Pezo, Ivan Bolješić, Marko Drezga, Mijo Šarić, Aleks Stojaković, Matej Resler i Petar Lucijan Čurek. Na početku nastavka priliku je dobio Nikola Bradić, Antonio Bakula je ušao 20-ak minuta prije kraja, dok su u završnici zaigrali još i Marko Ivković i Ivan Pušić, no, početni rezultat nije se mijenjao.

U ovoj pauzi Kurilovec su napustili Marin Matoš, Ivan Crnov, Ante Radoš, Franko Lalić, Musa Ugbede, Tomislav Grdenić, Habil Alili, Matija Halilić i Leon Houdek, ali su na Udarnik stigli Đevad Selman, Matej Resler, Filip Turkalj, Luka Artuković, Vilim Blagoev, Ivan Knežić i Nikola Bradić.

U pripremnom razdoblju Kurilovčani su pobijedili Lekenik na terenu s umjetnom travom velikogoričkog Gradskog stadiona, pogotkom Bakule. Protiv Lukavca je završilo 0:0, uz obranjeni kazneni udarac Išeka, dok je u Sisku 'stradao' Metalac, golovima Artukovića, Filipa Župetića i dvostrukog strijelca Stojakovića. U preokretu i 4:3 golijadi kod Zeline povratnik Selman je zabio u prvom poluvremenu, dok su u nastavku 3:1 zaostatak u pobjedu okrenuli Bakula s dva komada te Župetić.

U generalnoj probi kod Dugog Sela, istaknutog člana SuperSport Druge HNL, upisan je 4:0 poraz.

Kurilovec je ove sezone pokazao kako se može nositi praktički sa svim protivnicima u 3. NL Centar, u većini susreta bili su dominantan protivnik, ali to se na kraju nije odrazilo na bodovnom učinku. Trener Harambašić radi dobar posao, baš kao i Dinko Livada, koji je zadužen za kondicijsku pripremu pa u proljetnim tjednima očekujemo još bolji Kurilovec.

Nepovoljni vremenski uvjeti utjecali su i na ishod dvoboja Dinama i Lukavca u Odranskom Obrežu, gdje je također završilo bez postignutih zgoditaka, nepopularnim rezultatom 0:0.

U 19. kolu na Udarniku se igra turopoljski derbi Kurilovca i Lukavca, a okršaj je na rasporedu u subotu od 15.30 sati.