Obrezinska Mladost odličnom partijom do sigurne pobjede i trećeg mjesta, Polet protiv Jaske ostao i bez bodova i bez kapetana

06.03.2023. / Damir Žbulj

Sjajnu utakmicu odigrali su pred svojim navijačima nogometaši Mladosti iz Obrezine te su na otvaranju nastavka sezone Jedinstvene županijske nogometne lige s 3:1 nadigrali Strmec iz Bedenice.

Iako su gosti poveli u 15. minuti autogolom Šimuna Matića, momčad Romana Župetića brzo se vratila u egal, a u nastavku je s nova dva pogotka i potvrdila svoju kvalitetu.

Nažalost, Leon Jaki je morao napustiti travnjak već u šestoj minuti zbog ozljede, ali je umjesto njega ušao Domagoj Bedeković, koji je u 20. minuti bio siguran realizator udarca s bijele točke za 1:1 na semaforu.

Na početku drugog poluvremena je u igru ušao Alan Pejak, koji se također pokazao kao pravi 'džoker s klupe'.

Prvo se, nakon desetak minuta igre u nastavku, pobrinuo za preokret i vodstvo Mladosti, a onda je u 67. minuti svojim drugim pogotkom zapečatio sudbinu gostiju...

NK MLADOST OBREZINA: Tomislav Tomić (Stjepan Sučić 55'), Stjepan Martinić, Gabriel Ćurić (Leon Jurišić 68'), Marko Ivančić, Filip Bedeković, Bruno Bekavac (Alan Pejak 46'), Šimun Matić (Luka Borković 46'), Luka Bubalo, Leon Jaki (Domagoj Bedeković 6'), Alen Crepulja. Trener: Romano Župetić.

Možda bi konačni rezultat bio drugačiji da je Strmec iskoristio svoj kazneni udarac, ali na kraju je slavlje u potpunosti zasluženo, a Mladostaši su se osmom prvenstvenom pobjedom probili na treću poziciju s 27 osvojenih bodova.

Preskočili su tako i Polet iz Buševca, koji je na svom terenu uvjerljivo poražen od Jaske Vinogradar, novog lidera ljestvice JŽNL, nakon što je Lomnica u subotu remizirala s lokalnom derbiju s Meštricom.

Već u šestoj minuti Španić je zabio za vodstvo gostiju iz Jastrebarskog na Zvrniku, a utakmicu je prelomio gol Borkovića, pola sata prije kraja. Daniel Mićunović je u 80. minuti postavio na konačnih 0:3.

Polet je, osim bodova, ostao i bez kapetana Ivice Sučića, koji će zbog loma ruke morati neko vrijeme biti izvan travnjaka.

U početnoj postavi bili su Roko Fran Eremija, Filip Dejanović, Marko Župetić, Zvonimir Matušin, Ivica Sučić, Bruno Šestak, Bruno Jušić, Nikola Krajinović, Marijo Pejak, Renato Šorša i Fran Križanac. Umjesto Sučića je ušao Ivan Grlić, početkom nastavka priliku su dobili i Ivan Zagorec i Damjan Banić.

Momčad Dejana Debijađija je ostala na 26 bodova, koliko imaju i Rakov Potok i Zrinski.

Lomnica svoju bitku za titulu nastavlja u subotu na svom terenu protiv Sloge iz Križa, dok se preostale utakmice 17. kola JŽNL igraju u nedjelju. Obrezinska Mladost gostuje u Klokočevcu, a Polet kod Bregane. Meštrica će pokušati 'otkinuti' koji bod u Jastrebarskom, a Klas iz Mičevca će pokušati nastaviti svoje 'buđenje' i kod Vatrogasca u Zdencima Brdeovečkim.

Turopoljac je domaćin Dinamu iz Jakovlja, a Kupa dočekuje Strmec.