Buna pogotkom Roberta Zlodija zadržala priključak za vodećim dvojcem, Posavec golovima Lihtara i Vraneka dobio Turopolje

21.03.2023. / Damir Žbulj

Utakmicama 14. kola nastavilo se natjecanje u 1. ŽNL Istok, pobjedama Bune nad Ostrnom i Posavca nad Turopoljem te neodlučenim ishodima Vatrogasca kod Dubrave i Dinama iz Novog Čiča kod Brcka.

Buna je na igralištu u Vukovini zadržala priključak za vodećim dvojcem, Kloštrom i Rakovcem, minimalnom 1:0 pobjedom nad posljednje plasiranom Ostrnom.

Junak slavlja bio je Robert Zlodi, koji je gostujuću mrežu zatresao sredinom prvog poluvremena. Imala je Buna i kazneni udarac, kojeg nije iskoristila pa je pobjeda mogla biti i sigurnija.

Posavec je s 2:0 svladao Turopolje, a ključna je bila završnica prvog dijela, kad su precizni bili Karlo Dominik Lihtar i Ivan Vranek.

Dinamovci su u Božjakovini kod Brckog odigrali bez pobjednika, ali i postignutih golova, dok je bod na gostovanju kod vrbovečke Dubrave uzeo i Vatrogasac iz Kobilića.

Nakon što se u prvom poluvremenu početni rezultat nije mijenjao, domaćin je odmah početkom nastavka došao do prednosti preko Fulira. Selver Muhić je pola sata prije kraja uspio izjednačiti rezultat. Vatrogasci su od 80. minute imali i igrača više, ali nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost.

U idućem kolu Buna će u Mraclinu ugostiti Posavec, u Novo Čiče kod Dinama dolazi Dubrava, dok će se Kobiliću igrati derbi Vatrogasca i Turopolja.

Sve utakmice na rasporedu su u nedjelju od 16.30 sati.