Novosti Sport Događanja

Kurilovec uzeo bod Samoboru, Lukavec i Dinamo opet poraženi

08.05.2023. / Damir Žbulj

U susretima 30. kola 3. NL Centar Kurilovec je na Udarniku odigrao 'nulu' s petoplasiranim Samoborom, Dinamo je u Odranskom Obrežu minimalno poražen od Segeste, a s identičnih 0:1 poražen je doma i Lukavec od Ponikvi, također ekipe iz gornjeg doma ljestvice.

Utakmice su se igrale po izuzetno vrućem i sparnom vremenu, igračima je na sredini oba poluvremena trebala pauza za osvježenje i to je sigurno utjecalo na izvedbu na travnjaku. Slično je bilo i u prvoligaškom dvoboju Gorice i Slaven Belupa pa ne treba čuditi kako su i niželigaški igrači imali problema s tempom i dinamikom.

Kurilovečka vrata dobro je čuvao Leon Išek, a u početnom sastavu ekipe Senada Harambašića u ovom 0:0 remiju bili su i Albin Saiti, Filip Turkalj, Antonio Bakula, Vito Pezo, Ivan Bolješić, Mijo Šarić, Stjepan Završki, Antonio Ćosić, Vilim Blagoev i Ivan Knežić. U nastavku su priliku dobili i Bradić, Ivković, Selman i Artuković, dok je u samoj završnici umjesto Bradića ušao i Stojaković.

Utakmicu u Odranskom Obrežu presudio je pogodak u 16. minuti dvoboja, a čovjek odluke u 1:0 slavlju sisačke Segeste bio je Chukwu Chikwado Elijah.

Lukavec je upisao treći uzastopni ligaški poraz, a nakon ispadanja u Kupu NSVG i županijskom Kupu, trebat će ekipa Slavena Batovanje u prvenstvenoj završnici sezone malo 'dodati gas'.

Ponikve su do pobjedničkog pogotka stigle u završnici, četiri minute prije isteka regularnog vremena, a junak gostujućeg slavlja bio je Mario Fajdiga.

Još su četiri kola do kraja sezone, u subotu će baš Kurilovec gostovati kod Ponikvi, Dinamo igra u Petrinji kod Mladosti, a Lukavec će u jutarnjem nedjeljnom terminu svoj negativan niz pokušati prekinuti kod Gaja u Maču.